propolski.pl: Konwencja PiS w Markach

Prezes PiS: „Opanujemy inflację, mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy”

Wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie ostatniej konwencji partii zapowiedział, że rząd już niedługo poradzi sobie z inflacją, ponieważ ma na to nowe pomysły.

– Inflację opanujemy i mam nadzieję, że nie będzie to termin jakiś bardzo odległy. Musimy to uczynić i damy radę – powiedział prezes PiS i obiecał pomoc dla osób, których może nie być stać na ogrzewanie węglem domów.

Kaczyński przypomniał, że PiS podjął decyzję o obniżeniu podatku VAT na paliwa, na gaz, a także na ropę.

– I będziemy mieć, zaczynamy mieć znacznie wyższe niż dotąd procenty od wkładów czy depozytów. To jest bardzo ważne dla walki z inflacją – mówił polityk PiS.

Dodał, że należy ten dialog kontynuować, a nawet też z czegoś zrezygnować “, żeby w przyszłości było lepiej, bo inflacja naprawdę strasznie niszczy”.

– Podjęliśmy decyzję, że zapewnimy ludziom, którzy opalają węglem swoje domy, a ten węgiel dzisiaj bardzo zdrożał, nawet do 3 tysięcy złotych za tonę, ceny na poziomie tej, która była jeszcze do niedawna – deklarował Kaczyński. Jak zaznaczył prezes PiS, jest to jeszcze „nieskończona operacja”.

– Ale z całą pewnością to zrobimy; to jest na pewno dla tych, którzy mają trudno, i których byśmy skazywali na to, że nie będą mogli mieć w zimie ogrzanych mieszkań – ogłosił wicepremier, obiecując, że już wkrótce poradzimy sobie z inflacją.

– Inflację opanujemy i mam nadzieję, że nie będzie to termin jakiś bardzo odległy. Musimy to uczynić, bo perspektywa na przykład Turcji – 60 proc. inflacji – to jest perspektywa dla gospodarki, dla gospodarstw domowych naprawdę straszliwie niszcząca – podkreślił Kaczyński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Winnicki nie przebierał w słowach: To zdrada polskich interesów

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Łukasz Stepaniuk. Dziennikarz Radia ESKA zmarł nagle w nocy

źródło: YouTube, dziennik.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these