Straż Graniczna donosi o kolejnym niebezpiecznym incydencie na granicy polsko-białoruskiej. Poinformowano, że w nocy z soboty na niedzielę miały miejsce dwie próby siłowego przedarcia się przez granicę.

Rzeczniczka SG por. Anna Michalska przekazała, że napastnicy byli wyjątkowo agresywni w efekcie czego jedna z funkcjonariuszek z mocnymi obrażeniami wylądowała w szpitalu.

Por. Michalska ujawniła, że 10 osób usiłowało przedostać się w sobotę przez granicę.

– W tym dwóch obywateli Indii przedostało się przez rzekę Świsłocz na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Bobrownikach. Prawdopodobnie przeszli przez płyciznę – powiedziała.

Straż Graniczna dokonała zatrzymania sześciu osób, które nielegalnie przedarły się przez granicę w okolicach Mielnika. Byli to głównie obywatele Palestyny, Egiptu, Afganistanu oraz Syrii.

Rzeczniczka SG nie kryła zaniepokojenia, mówiąc, że ostatnie dni były wyjątkowo trudne. Zaledwie w niedzielę zatrzymano 33 osoby, które zachowywały się bardzo agresywnie.

– W wyniku rzucania tych petard hukowych, nasza funkcjonariuszka została przewieziona do szpitala. Doznała urazu głowy i prawdopodobnie złamania nosa – podsumowała por. Michalska.

Zobacz również: Lech Wałęsa o błędach popełnionych w przeszłości: „Nie wykluczam”

Zobacz również: Lewandowski o odejściu Sousy: „Szok, niedowierzanie i wielkie rozczarowanie” [WIDEO]

źródło: Twitter.com, TVP.Info

(Visited 254 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj