Trwający od kilku dni w Warszawie Strajk Kobiet ma wyjątkowo burzliwy przebieg. Manifestanci sprzeciwiający się wyrokowi TK ws. aborcji nie szczędzą wulgarnych haseł wymierzonych przeciwko władzy. Nie zabrakło również aktów wandalizmów, w związku z którymi musiała interweniować policja.

Do sieci trafiło szokujące nagranie, na którym widzimy, jak jeden z uczestników potraktował gazem funkcjonariuszy stojących w ul. Marszałkowskiej. Jak się okazuje, szybko pożałował swojej decyzji, ponieważ reakcja policjantów była błyskawiczna. Ze sprzeczki szybko wywiązała się szamotanina, a sprawca został obezwładniony. W związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza, czynną napaścią oraz znieważeniem zatrzymano sześciu awanturników.

Zobacz również: Suchanow o pobycie w areszcie i podanym śniadaniu: „Dostałam chleb tostowy z serkiem topionym oraz herbatę”

W efekcie konfliktowego przebiegu spotkania, dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala na obserwację.

— Pięciu funkcjonariuszy wymagało interwencji ratowników medycznych po rozpyleniu gazu w ich kierunku. Ponadto zniszczone zostały dwa radiowozy policyjne — przekazano.

Zobacz również: Jasnowidz Jackowski zapowiada coś gorszego niż pandemia. „Nagle zostaniemy sami”

Poniżej nagranie z interwencji policji, podczas której zatrzymano wyjątkowo emocjonujących się uczestników Strajku. Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek chaosu, który będzie narastał – szczególnie na ulicach większych miast. Niezwykle trudno będzie wyciszyć nastroje społeczne, tych, którzy oczekują całkowitej zmiany przepisów.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 10 266 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj