Prof. Magdalena Środa była gościem w TOK FM i odniosła się do debaty na temat LGBT. Oceniła, że wyborcy popierający PiS mają pewnego rodzaju niedobory.

Środa jest zdania, że aż 40 proc. polskiego społeczeństwa „ma za duże albo za małe ciałko migdałowate w mózgu”.

Feministka i pisarka przytoczyła również scenę z filmu Woody’ego Allena, w którym pada zdanie: „Nie walcz z antysemitą, bo to nie jest kwestia jego poglądów, tylko to jest kwestia wielkości ciała migdałowatego”.

— Może tak jest, że 40 procent naszego społeczeństwa ma za duże albo za małe ciałko migdałowate w mózgu i reprezentuje poglądy ksenofobiczne i żadne racje, tego stanowiska nie zmienią — opisywała swoje poglądy znana filozof.

Przy okazji wyraziła swoje wielkie uznanie i poparcie dla kandydata KO na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego. Dodała, że to właśnie on jest „solidną firmą” i będzie bronił chorych i słabych.

Zobacz również: Matylda Damięcka zrozpaczona po słowach polityków PiS. “Nie jestem człowiekiem?”

— Chciałam zawsze mieć prezydenta pełną gębą, który uznaje wszystkie prawa, w tym prawa kobiet, gejów i wykluczonych. A my ciągle mamy prezydentów ułomnych, którzy np. noszą Matkę Boską w klapie, albo padają ciągle na kolana, albo łapią hostię — więc są prezydentami tylko części Polaków — zaznaczyła.

źródło: fronda.pl

(Visited 73 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Maja Ostaszewska uderza w Andrzeja Dudę: "Bardzo bym chciała, żeby pan prezydent nie straszył mojej rodziny"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here