Podczas rozmowy z Onetem Magdalena Środa wypowiedziała się na temat Pierwszej Damy. Zdaniem feministki Agata Kornhauser-Duda powiela stereotypy dotyczące kobiet.

— Milcząca Agata pozostanie taką osobą i taką kobietą, która rzeczywiście w doskonały sposób symbolizuje kim były kobiety przez wieleset lat — stwierdziła Magdalena Środa.

Czytaj także: „To trzeba sportretować. Hołd Europejski. Lubnauer dziękuje Morawieckiemu na kolanach.”

— Były nieme, były milczące, były posłuszne, były ozdobą swojego męża i zajmowały się sprawami prywatnymi, albo marginalnymi. Dla mnie to jest zupełnie niepojęte. Agata Duda jest kimś, kogo się nazywa „non person”, nie ma osobowości, nie wiadomo kim jest — dodała feministka.

Komentatorka nie rozumie, dlaczego tyle osób się nią zachwyca. Zdaniem Środy Pierwsza Dama nie posiada żadnych wyraźnych atutów. Przy okazji znana feministka odniosła się również do prezydenta Andrzeja Dudy:

— Prezydent czasem zachowuje się w sposób prostacki, bez kultury osobistej. A milcząca Agata Duda jest jakąś równowagą dla jego prostactwa — stwierdziła.

Czytaj także: Kaczyński przerwał wystąpienie Dudy. Prezydent nie wiedział, jak zareagować

źródło: Onet.pl

(Visited 129 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Biedroń popadł w tarapaty? Do prokuratury złożono zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Wiosnę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here