propolski.pl: Środa chce wzmacniać Polskę genetycznie

Środa atakuje nowoczesne niewolnice patriarchatu. Dostało się Tusk i Lewandowskiej

Profesor Magdalena Środa opublikowała na Facebooku wpis, w którym zaatakowała niektóre celebrytki i kobiety zaangażowane w politykę. Jest zdania, że zostały one nowoczesnymi niewolnicami patriarchatu.

Feministka często szokuje internautów swoimi śmiałymi wypowiedziami, głównie uderzającymi w rząd i obecne przepisy. Tym razem oberwało się celebrytkom za to, że „służą” mężczyznom i wzmacniają negatywny trend.

Zobacz również: Minister zdrowia szczerze: „Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się!”

— Mam kłopot z takimi dziewczynami jak Rozenek, które ożywiają i osadzają na bardziej nowoczesnych fundamentach patriarchat. Na przykład taka Kempa czy Szydło, to prawdziwe, pokorne (nawet, wtedy gdy wrzeszczą jak ta pierwsza) służbistki patriarchatu w starym stylu („Facet jest moim Panem”): gotowe dać się za niego pokroić. Dla kariery, ale nie tylko — napisała Środa.

Zobacz również: Lech Wałęsa idzie do szpitala i żegna się ze światem: „Nie wiem, czy się jeszcze spotkamy” [WIDEO]

Zdaniem profesor, pani Rozenek, pani Tusk i pani Lewandowska prezentują bardzo nowoczesny model patriarchatu i nie zauważają tego, że są pod władzą mężczyzny.

— Bo jaki przekaz mają? Myśl pozytywnie, bądź szczupła (chłopaki nie lubią ponurych i grubych kobiet); ćwicz, fajnie się ubieraj, sprzątaj dom, jednym słowem bądź piękna, bądź cool i bardzo użyteczna. Dostrój się do świata, który cię otacza, nie daj się mu wyprzedzić. Wiem, że gdyby je zapytać to mają bardzo progresywne poglądy, ale co z tego, gdy niestrudzenie rewitalizują świat, który tym poglądom nie da się urzeczywistnić — stwierdziła.

Mam kłopot z takimi dziewczynami jak Rozenek, które ożywiają i osadzają na bardziej nowoczesnych fundamentach…

Opublikowany przez Magdalena Środa Sobota, 13 marca 2021

Źródło: niezalezna.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these