Pizzeria w Nowym Porcie w Gdańsku musi zamknąć się z racji ogromnego rachunku za gaz. W innym przypadku każde z dań musiałoby kosztować o ok. 15 zł więcej.

Lokal mieścił się przy ulicy Wilków Morskich. Teraz pizzeria musi być zamknięta z powodu ogromnego wyrównania za gaz.

– Z końcem 2022 r. otrzymaliśmy druzgocący dla nas rachunek za gaz. Okazało się, że pomimo terminowych płatności, ale przy zwiększającej się cenie za jednostkę, musimy dopłacić 72 tys. zł. Oznacza to, że gaz podrożał dla nas w 2022 r. siedmiokrotnie – napisano na stronie lokalu.

– Po uwzględnieniu wszystkich podwyżek musielibyśmy od 1.01.2023 r. podwyższyć cenę każdej pozycji w menu o ok. 15 zł! I tak odpowiednio: frytki powinny kosztować 30 zł, burgery od 41 zł, pizze od 40 zł, danie dnia 50 zł, danie z karty od 55 zł, zupa 27 zł. Takie ceny już za chwilę zastaną nas wszędzie, ale w naszej rzeczywistości nie są one możliwe do dalszego utrzymania restauracji w Nowym Porcie – dodano.

Do sprawy odniosła się Mirosława Smilgin, właścicielka lokalu.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

– Na bieżąco płaciliśmy rachunki, z których była nadpłata. To jedynie wyrównanie do różnicy ceny jednostki za gaz między tym, co podpisywaliśmy i za ile miało być, a do ilu podrożało w ciągu 11 miesięcy. Nic się nie da z tą dopłatą zrobić, musimy ją zapłacić. Zaproponowano nam jedynie rozłożenie jej na cztery raty, każda z 12-proc. odsetkami – wyjaśniła.

Smilgin dodała, że ma nadzieję na powrót New Port, gdy ten poradzi sobie z trudną sytuacją finansową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje uczestnik pierwszego załogowego lotu w ramach programu Apollo

źródło: Onet.pl / Twitter

(Visited 174 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj