Fedir Szandor, profesor uniwersytetu w Użhorodzie na zachodniej Ukrainie postanowił z prowadzić wykłady dla studentów. W czasie nauczania mężczyzna chowa się w okopach.

Profesor pomimo wyjątkowo trudnych okoliczności nie odwołał żadnego z wykładów, ponieważ, jak podkreślił — chce, by jego naród był wykształcony.

Zajęcia z wiedzy o turystyce wygłaszane są w poniedziałek i wtorek od godz. 8:00 rano.

– Przed chwilą był ostrzał. Wszedłem do schronu i kontynuowałem zajęcia – powiedział naukowiec w rozmowie z portalem Ukraińska Prawda. Wywiad z mężczyzną opublikowano w piątek, w dodatku opatrzono go zdjęciem. Na fotografii widać, jak naukowiec siedzi w okopie, jest uzbrojony i trzyma telefon komórkowy w przewiązanej bandażem dłoni.

– Jestem w armii już 70 dni. Zgłosiłem się od razu po wykładach, 24 lutego – opowiadał Fedir Szandor, który wyjaśnił, że nie chciał odwoływać żadnego ze swoich wykładów.

Naukowiec razem z innymi żołnierzami służy w obszarze Iziumu, w obwodzie charkowskim. Podkreślił, że zależy mu na tym, aby jego naród był wykształcony, dlatego nie może sobie pozwolić na zaniechanie nauczania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski żołnierz narzeka w rozmowie z żoną: To się nie mieści w głowie. Oni są nienormalni

Przeczytaj również:  Rosja pozbywa się ambasadora Łotwy. Ma dwa tygodnie na opuszczenie kraju

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Artur Dziambor: „Niektórzy europosłowie powinni się zastanowić, czy reprezentują Polskę”

źródło: Twitter.com

(Visited 208 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj