Korespondent radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych Paweł Żuchowski postanowił zapytać prezydenta USA Joe Bidena o plany zaproszenia Andrzeja Dudy do Waszyngtonu.

Polski dziennikarz „złapał” Joe Bidena chwilę przed jego odlotem do rezydencji w Camp David. Amerykański przywódca dotychczas nie zaprosił jeszcze polskiego prezydenta na spotkanie w Białym Domu. Sytuacja jest o tyle dziwna, że zaproszeni zostali już m.in. Angela Merkel i Wołodymyr Zełeński. Tym samym Andrzej Duda pozostaje w ciągle zmniejszającej się grupie głów państw sprzymierzonych z USA, które nie dostały jeszcze możliwości prowadzenia rozmów „face to face” z Bidenem.

— Czy zamierza pan zaprosić polskiego prezydenta do Białego Domu? — spytał Żuchowski, lecz prezydent USA za pierwszym razem nie dosłyszał pytania i Polak musiał je powtórzyć.

Amerykański prezydent po chwili konsternacji udzielił dość bezpośredniej i zarazem bardzo wymijającej odpowiedzi:

Polish president? No, I haven’t, yet. (tłumacz. Polskiego prezydenta? Nie, nie zaprosiłem, jeszcze)

— Nie ma na razie zaproszenia dla prezydenta Andrzeja Dudy do Białego Domu. Joe Biden przyznał, że nie zaprosił polskiego przywódcy do Waszyngtonu. O wizytę w Białym Domu pytałem, gdy Biden szedł do śmigłowca, chwilę przed jego odlotem do rezydencji w Camp David — napisał na Twitterze Żuchowski.

Przeczytaj również:  Transpłciowa łyżwiarka wyłożyła się na lodzie. Nie wykonała żadnej figury [WIDEO]

Przeczytaj również: Grodzki cytuje Marksa i apeluje do samorządowców: „Muszą dać odpór temu, co szykuje tzw. nowy ład”

Przeczytaj również: W końcu to przyznali! Rządowa agencja zaszokowała NIEPUBLIKOWANYMI dotąd danymi: Zaszczepieni mogą zakażać…

źródło: Nczas

(Visited 6 127 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj