W trakcie pandemii temat obowiązkowych szczepień budzi duże kontrowersje. Okazuje się, że odmienne zdania mają nawet prezydent Duda oraz minister Szumowski.

Zdaniem Andrzeja Dudy ewentualne szczepienie przeciwko koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Podobnie, jak w przypadku grypy. Taką retorykę prezydent stosował jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej.

Czytaj także: Pikieta „Stop Pedofilii” rozbita przez warszawską Straż Miejską. Odholowano furgonetkę fundacji i szarpano uczestników

Co więcej, Duda wyznał także, że nie zaszczepił się przeciwko grypie. To również najwidoczniej nie pasuje ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu, który uważa szczepienia tego typu za potrzebne.

— Jeszcze nie przekonałem prezydenta do szczepienia na grypę, ale na pewno będziemy na ten temat rozmawiali. Pamiętajmy o jednej rzeczy, w Polsce to nie jest obowiązkowe. Jak będzie taki obowiązek, to nie będzie dyskusji — stwierdził Szumowski podczas rozmowy w programie „Tłit” dla Wirtualnej Polski.

Czytaj także: Ziemkiewicz o aktywistach LGBT: „Mdli mnie od ich pier***enia”

Minister zdrowia zaznaczył także, że będzie namawiał prezydenta do zmienienia zdania co do szczepień, ponieważ jako osoba publiczna mógłby dać innym dobry przykład.

Przeczytaj również:  Poseł Lewicy z zapaleniem mięśnia sercowego. Trafił do szpitala

Źródło: Wirtualna Polska, „Tłit”

(Visited 2 388 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj