propolski.pl: Dobromir Sośnierz nie wytrzymał

Sośnierz ostro: To jest droga obłędu, z której natychmiast należy zejść [WIDEO]

– To jest droga obłędu, to jest droga, z której natychmiast należy zejść – powiedział Dobromir Sośnierz, który był gościem w programie „Optyka polityka”.

Dobromir Sośnierz, przedstawiciel Konfederacji oraz partii Wolnościowcy nawiązał do rządowych dopłat, które w jego ocenie przeszkadzają w rozwoju nowych technologii.

– Prawdziwy przełom może przynieść tylko technologia, tylko rozwój naprawdę taniej technologii, a nie rządowe dopłaty, bo jeśli my ciągle dopłacamy do różnych paneli fotowoltaicznych, do wiatraków, do wszystkiego, do samochodów elektrycznych, to nie otrzymujemy realnego rachunku zysków i strat. My natychmiast go deformujemy za pomocą urzędniczych decyzji, więc ta technologia, właśnie samochody elektryczne to jest najlepszy przykład, jest daleka od doskonałości, daleka od tego, żeby zastąpić samochody spalinowe. Jest tylko sztucznie pompowana poprzez państwowe inwestycje w tę technologię, poprzez sztuczne wyznaczanie różnych limitów – mówił poseł Konfederacji.

Sośnierz podkreślił, że jest to po prostu droga obłędu.

– Jeśli z góry Unia dekretuję tę jedyną właściwą technologię, to zamyka się na postęp techniczny, zamyka się na nowinki technologiczne, jeśli te nowinki przyjdą, to będą musiały się zmierzyć z aparatem biurokratycznym, który już będzie skierowany przeciwko nim na promowanie jedynie słusznej technologii samochodów elektrycznych – stwierdził polityk.

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these