Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz był gościem w „Śniadaniu Rymanowskiego” w Polsat News. Polityk uświadomił pozostałym gościom, że nie jest możliwe, by Polska zreformowała Unię Europejską.

– Nie zawsze da się zapobiec skutkom głupiej polityki, którą prowadziło się przez lata. To przede wszystkim trzeba sobie brutalnie powiedzieć: płacimy skutki idiotycznej polityki Polski przez wiele ostatnich lat. Polityki zgadzania się na szaleństwa Brukseli, którą żyrowały wszystkie kolejne ekipy – mówił Dobromir Sośnierz.

– PiS tam tylko głośno krytykuje i lamentuje, rwie włosy z głowy a na wszystko nadal się zgadza. Przecież dopiero co przyjęliśmy, wbrew stanowisku Konfederacji, wbrew protestom Konfederacji, właśnie te przepisy o zasobach własnych, które są oddawaniem kolejnych kompetencji Brukseli i powiększają tylko naszą bezwzględną zależność – dodał poseł Konfederacji.

Na pytanie, co zrobiłaby Konfederacja, gdyby przejęła władzę, Sośnierz odpowiedział, że „nie ma łatwego wyjścia”.

– Są wyłącznie wyjścia złe – tylko mniej złe i bardziej złe. Bardziej złe to są takie, jak drukowanie pieniędzy albo ściąganie ogromnych pieniędzy za pomocą podatków, żeby zasypać te podwyżki. Mniej złe no to są takie, że możemy w tej chwili próbować lekko obniżać te ceny poprzez, chociażby zmniejszanie podatków, które na tym ciążą, poprzez deregulację – wyjaśniał Sośnierz.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

– Albo nam się podoba, że Unia Europejska jest taka, jaka jest – jest socjalistycznym eurokołchozem, który nam wszystkiego będzie zakazywał albo nam się to nie podoba i wychodzimy. Nie ma trzeciej drogi – podsumował mocno Sośnierz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin przebiera nogami jak szalony. Nagranie zadziwiło internautów [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Michał Rachoń nie wytrzymał i zaorał Brytyjczyka gadającego o „polskich obozach”

źródło: Polsat News

(Visited 351 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj