Przedstawiciel Konfederacji, Dobromir Sośnierz, brał udział w posiedzeniu jednej z komisji sejmowych. Przemówił do przedstawicieli PiS-u, atakując ich w kwestii tworzenia prawa.

– Zwracam się do państwa z PiS-u przede wszystkim. Państwo sobie oczywiście przegłosujecie, co chcecie, jak już wiele razy pokazywaliście, że wszelkie uwagi merytoryczne, legislacyjne, macie gdzieś – powiedział Dobromir Sośnierz.

Następnie poseł Konfederacji zaapelował, by zastanowili się przez chwilę, jakie państwo tworzą. – Tworzycie państwo z trytytek i tektury, w którym sami nie szanujecie reguł, które ustalacie dla innych!

– Jeśli oczekujecie, że prawo będzie przestrzegane przez ludzi, a sami przy jego stanowieniu non-stop gwałcicie zasady techniki prawodawczej, zasady konstytucyjne, to jak możecie oczekiwać, że ono będzie traktowane poważne? – zastanawiał się polityk.

– Ludzie, którzy oglądają tę komisję, powinni wyciągnąć właśnie taki wniosek i chyba to dobrze, żeby taki wniosek wyciągnęli, żeby nie szanowali waszego prawa, żeby go nie przestrzegali, skoro Wy sami macie to wszystko gdzieś – podkreślił Sośnierz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin wypowiedział niepokojące słowa: „Nam też los przysypiał zadanie odzyskania i wzmocnienia” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Polska pokonała Walię w Lidze Narodów. Bramkę zdobył Karol Świderski [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Emmanuel Macron oberwał pomidorami na targu. Wszystko się nagrało [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 152 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj