Prezydent Rosji Władimir Putin brał udział w otwarciu wystawy „Piotr I. Narodziny Imperium”. Zobaczył się wtedy z przedstawicielami mediów i młodymi obywatelami. W pewnej chwili powiedział, że „konieczne jest rozszerzenie naszych terytoriów”.

Rosyjski przywódca do tej pory nie wspominał o rozszerzaniu terytorium Rosji. Nawet w odniesieniu do obwodów na wschodzie Ukrainy zawsze mówił o Donieckiej Republice Ludowej i Ługańskiej Republice Ludowej.

Czy teraz po stronie Kremla coś się zmieniło?

Władimir Putin w czasie otwarcia wystawy „Piotr I. Narodziny Imperium” z okazji 350. rocznicy urodzin cara skomentował temat prowadzonej przez niego wojny.

– Fakt, że musimy się jakoś bronić, walczyć o to, jest rzeczą oczywistą. Prawie nic się nie zmieniło. Piotr I Wielki prowadził Wielką Wojnę Północną przez 21 lat. Wydawałoby się, że był w stanie wojny ze Szwecją, coś stracił… Niczego nie stracił! Wrócił! Tak, to jest tam, gdzie powstał Petersburg – mówił Putin.

– Nam też los przysypiał zadanie odzyskania i wzmocnienia – dodał polityk, nie wspominając konkretnie o wojnie na Ukrainie.

Komentując kwestię aktualnej sytuacji gospodarczej, rosyjski przywódca podkreślił, że kraj nie pozwoli na to, by się odgrodzić.

– Rosja nie nadepnie na te same grabie, co ZSRR. Rosyjska gospodarka pozostanie otwarta. Rosja nie da się odgrodzić – zaznaczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejne problemy Warszawiaków? Dupiarz podnosi opłaty i zwiększa strefę płatnego parkowania

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Michał Szpak ostro o sytuacji w Polsce. Powiedział, co się mu nie podoba

źródło: Twitter

(Visited 247 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj