Z sondażu zleconego przez rp.pl wynika, że większość Polaków nie jest zainteresowana głosowaniem korespondencyjnym. Sondaż pokazał, że zaledwie 28 proc. osób potwierdziło, że weźmie udział w tego typu wyborach.

W badaniu SW Research zapytano uczestników, czy wezmą udział w wyborach prezydenckich organizowanych w formie korespondencyjnej. 28 proc. odpowiedziało „tak”, natomiast aż 47,8 proc. wskazało „nie”. Natomiast 24 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

W Sejmie na dniach przyjęto ustawę mówiącą o przeprowadzeniu wyborów drogą korespondencyjną. Rozwiązanie to będzie dotyczyło wszystkich wyborców, chociaż PiS początkowo proponował, by dotyczyło jedynie osób powyżej 65 roku życia oraz tych objętych kwarantanną.

Projekt zakłada również, że w przypadku epidemii marszałek Sejmu może zdecydować o zmianie dotychczasowego terminu wyborów. Nowy termin wyborów prezydenckich musi pozostać jednak całkowicie zgodny z zapisami Konstytucji. Obecnie ustawa przebywa w Senacie, który ma czas 30 dni na jej rozpatrzenie. Rozwiązaniu temu sprzeciwia się praktycznie cała opozycja.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 18 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Donald Tusk: „Aby zatrzymać rząd PiS w robieniu szkód, trzeba mieć siłę prezydenckiego weta"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here