propolski.pl: Sondaż

SONDAŻ. Prawo i Sprawiedliwość niekwestionowanym liderem. Konfederacja wyprzedza Lewicę

Najnowszy sondaż IBRiS dla radia ZET po raz kolejny potwierdza, że Prawo i Sprawiedliwość pozostaje niekwestionowanym liderem na tle innych formacji politycznych.

Również Konfederacja cieszy się coraz wyższym poparciem i wyprzedza w notowaniach Lewicę. Wydaje się, że w zasięgu możliwości Konfederatów leży także przegonienie Platformy Obywatelskiej.

Zobacz również: Ojciec Grzegorza Krychowiaka załamany. Wypowiedział zaskakujące słowa

Na pierwszym miejscu sondażu niezmiennie znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, które osiągnęło wynik na poziomie 32,4 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, zdobywając 19,8 proc. głosów.

Trzecie miejsce na podium zamyka Platforma Obywatelska, która cieszy się coraz mniejszym uznaniem wśród respondentów (13 proc.). Możliwe, że to tylko kwestia czasu, by poparcie PO przejęła formacja Szymona Hołowni.

Zobacz również: Robert Lewandowski skomentował spotkanie ze Słowacją: „Ten mecz powinien ułożyć się dużo lepiej”

W tej sytuacji na trzecią pozycję wskoczyłaby Konfederacja z wynikiem na poziomie 8,1 proc. W tym układzie prawicowa partia wyprzedziłaby Lewicę, która dostałaby 7,6 proc. głosów. Do Sejmu natomiast nie weszłoby PSL z poparciem 4,7 proc. 14,4 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Sondaż IBRiS przeprowadzono 11 czerwca na grupie 1000 Polaków.

Źródło: NCzas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these