Z najnowszego sondażu United Surveys wynika, że ponad Połowa badanych Polaków nie tęskni za powrotem Donalda Tuska. Ankietowanych zapytano, czy tęsknią za rządami byłego premiera.

Wyniki badania okazały się mało optymistyczne dla opozycji. 61,9 proc. pytanych odpowiedziała, że nie tęskni za czasem, kiedy rządził Donald Tusk.

Pozytywnie o rządach Tuska wypowiedziało się 27,3 proc. uczestników badania, natomiast 10,8 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, czy tęskni za tym czasem.

93 proc. badanych nie tęskni za okresem, kiedy rządy sprawował lider PO. 7 proc. ankietowanych nie była w stanie odpowiedzieć, czy pragnie powrotu Tuska w roli szefa rządu.

Zaledwie 51 proc. ankietowanych wśród zwolenników PO chciałoby, aby Tusk wrócił jako premier.

Sondaż: lider opozycji

Badanie przeprowadzono metodą CATI 9-10 września na grupie 1100 osób. Pytanie zadane respondentom brzmiało: „który z liderów opozycji wykazuje największą wolę porozumienia z innymi partiami politycznymi z opozycji”.

51,6 proc. nie udzieliła odpowiedzi, ponieważ nie potrafiła wskazać polityka opozycji nastawionego na współpracę z innymi ugrupowaniami.

Konkurs ten wygrał Donald Tusk z wynikiem 12,9 proc. Na drugiej pozycji uplasował się lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 11,7 proc. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z 10,6 proc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Boże, wysłuchaj”. Czarzasty nie wytrzymał i zaczął modlić się na wizji [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Ustawa Hoca to przy tym małe miki”. Poseł Dziambor ostrzega przed nową kontrowersyjną ustawą

źródło: wp.pl

(Visited 143 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj