Rosyjski publicysta i politolog Andrij Piontkowski jest przekonany, że Kreml już niedługo oficjalnie poinformuje o dolegliwościach Władimira Putina. Od wielu tygodni podejrzewa się, że rosyjski prezydent cierpi na jakąś poważną chorobę.

– Na Kremlu powstaje plan odsunięcia Władimira Putina od władzy. Zamierzają ogłosić jego rzekomą chorobę – powiedział Andrij Piontkowski.

– Inicjatorem tego pomysłu jest Jurij Walentowicz Kowalczuk, który jest jednym z najbliższych Putinowi ludzi. On jest menedżerem wielkiego imperium finansowego i zarazem guru polityki zagranicznej. Kowalczuk to klasyczny ultrafaszysta wyznający skrajnie imperialne poglądy. To ideolog wojny z Ukrainą i Zachodem, który pchnął Putina do „operacji specjalnej” – dodał Piontkowski.

Czy już niedługo dowiemy się o chorobie Putina?

W ocenie politologa już niedługo Kreml będzie musiał pogodzić się z nieuniknionym. Chodzi o coraz większe porażki rosyjskich sił na froncie. Ponadto dodał, że naturalną konsekwencją jest utrata zaufania ze strony obywateli w stosunku do Putina.

– Kowalczuk to mądry człowiek. Zrozumiał, że Rosja przegra i w tej sytuacji uznał, że stoi przed nim zadanie zachowania władzy i własności nie tylko własnej, ale i całej grupy rządzącej. Zajęcie Ukrainy schodzi na dalszy plan. Ponadto złagodzi to szok Rosjan po klęsce. Negatywne nastawienie ludzi do Putina będzie się stopniowo zwiększać – powiedział Rosjanin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Boże, wysłuchaj”. Czarzasty nie wytrzymał i zaczął modlić się na wizji [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż. Polacy nie chcą Donalda Tuska?

źródło: NCzas

(Visited 225 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj