propolski.pl: PiS

Sondaż CBOS: PiS zdecydowanie na czele. Pięć partii w Sejmie

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że PiS wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem na tle innych formacji politycznych. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 75 proc. badanych.

13 proc. ankietowanych nie wyraziło chęci uczestnictwa w wyborach, a 12 proc. nie wskazało jednoznacznej odpowiedzi. W najnowszym badaniu PiS może liczyć na 31 proc. poparcia, a Koalicja Obywatelska i Polska 2050 po 14 proc. głosów.

Powyżej progu wyborczego znalazły się również: Konfederacja z 7 proc, Lewica z 5 proc. Natomiast do Sejmu nie dostałyby się PSL z 3 proc. oraz Kukiz’15 z 1 proc.

Liczną grupą okazali się niezdecydowani respondenci. Ponad jedna piąta uczestników nie potrafiła wskazać swojego faworyta. Wybierano wówczas opcję „Trudno powiedzieć” – 21 proc. 3 proc. uczestników odmówiło odpowiedzi na zadane pytanie o preferencje partyjne.

Badanie CBOS przeprowadzono między 29 listopada a 12 grudnia na reprezentatywnej grupie 1 tys. 63 osób wylosowanych z rejestru numerów PESEL.

Ankietowani mieli do wyboru trzy metody: CAPI (wywiad osobisty) – 47 proc. badanych, CATI (wywiad telefoniczny) – 36 proc. badanych oraz CAWI (wywiad internetowy) – 17 proc. badanych.

Zobacz również: Andrzej Duda: Nie wolno oddawać niepodległości ani suwerenności za żadne skarby świata [WIDEO]

Zobacz również: Awantura w Ministerstwie Zdrowia. Na miejscu Grzegorz Braun i Robert Winnicki [WIDEO]

Źródło: NCzas.com, Interia.pl, wp.wiadomości.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these