Posłowie Konfederacji Grzegorz Braun i Robert Winnicki zjawili się w budynku Ministerstwa Zdrowia. Wideo uwieczniające akcję parlamentarzystów zostało opublikowane w mediach społecznościowych.

Działania polityków miały odbywać się w ramach interwencji poselskiej. Do całej sprawy odniósł się rzecznik Ministerstwa Zdrowia — Wojciech Andrusiewicz.

Posłowie Konfederacji już na samym początku natknęli się na przeszkody i nie mogli wejść do budynku resortu zdrowia.

Mężczyzna, który pracuje jako portier, starał się uniemożliwić Grzegorzowi Braunowi wtargnięcie do pomieszczenia.

Poseł Konfederacji był wielokrotnie upominany i zachęcany do opuszczenia pomieszczenia. Nagranie z całego zajścia błyskawicznie obiegło media.

– Chociaż nie nazwałbym tego interwencją poselską. To było zachowanie obu panów posłów: pana posła Brauna i pana posła Winnickiego skandaliczne. Ja przeczytam może tylko ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora, art. 19: „W wykonywaniu mandatu poseł lub senator ma prawo, jeżeli nie narusza dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów”. Dzisiaj przynajmniej moje dobra osobiste zostały naruszone. Dzisiaj zostałem nazwany przez pana posła Brauna „bandytą” – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Przeczytaj również:  „Trzeba im pokazywać, że z Rosją zawsze były problemy”. Wałęsa zaapelował do Niemców

– Ale uważam, że wszyscy gremialnie powinniśmy obłożyć takie osoby infamią, i na pewno zostanie wystosowane dzisiaj pismo do pani marszałek Sejmu w sprawie tego, co panowie posłowie robili tu w budynku, bo panowie posłowie biegali po wszystkich pokojach, zaglądali do wszystkich pracowników, jednocześnie krzycząc i siejąc wyzwiska tak jak w kierunku mojej osoby. Na pewno na drodze postępowania takiego sejmowego my tego nie zostawimy – dodał Andrusiewicz.

Poniżej całość nagrania z interwencji poselskiej posłów Konfederacji.

Zobacz również: Władimir Putin żałuje upadku ZSRR: „Upadek historycznej Rosji”

Zobacz również: Andrzej Duda: Nie wolno oddawać niepodległości ani suwerenności za żadne skarby świata [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, Polsat News, Onet.pl

(Visited 232 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj