propolski.pl: Kolejny sondaż

Sondaż. Niemcy życzą Polakom zmiany władzy. Polacy myślą podobnie

Jak wynika z sondażu oko.press opublikowanego przez radio TOK FM, niemieccy obywatele życzą Polakom zmiany władzy w kraju. Okazuje się, że wyborcy PiS w Polsce życzą tego samego Niemcom.

– Czy na podstawie tego, co Pan/Pani słyszał/a o dzisiejszej Polsce życzyłby Pan/Pani Polkom i Polakom z okazji Świąt i Nowego Roku, żeby PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim wygrało najbliższe wybory parlamentarne w 2023 roku i dalej rządziło Polską, czy też, żeby nastąpiła zmiana ekipy rządzącej? – zapytano ankietowanych w Niemczech.

Okazuje się, że sześć razy więcej Niemców życzy Polsce zmiany władzy niż trzeciej kadencji rządów PiS. 49 proc. badanych wskazało odpowiedź „nie wiem”, natomiast 44 proc. życzyło naszym rodakom zmiany władzy. 7 proc. życzyło, by Prawo i Sprawiedliwość kontynuowało swoje rządy.

Taki sam sondaż powtórzono w Polsce. Okazało się wówczas, że Polacy także chcieliby, aby PiS odszedł na zawsze. 61 proc. poparło zmianę rządu, 34 proc. wolałoby, aby PiS rządził dalej, natomiast 5 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

65 proc. ankietowanych wśród wyborców PiS oraz 47 proc. popierających Konfederację życzy Niemcom, by ich rząd upadł. 29 proc. wyborców Polski 2050 Szymona Hołowni życzy tego samego obywatelom RFN. Tak samo jest w przypadku 27 proc. wyborców PO-KO oraz 14 proc. wyborców Lewicy. 43 proc. polskich ankietowanych marzy o upadku rządu kanclerza Scholza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Piechniczek skrytykował Lewandowskiego. „Jesteś tylko piłkarzem. Nie wiadomo, co będzie za pół roku”

źródło: oko.press

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these