Zmiany na scenie politycznej nabierają coraz większego tempa. Po powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki i objęciu przez niego funkcji nowego przewodniczącego KO — partia ta zaczęła zyskiwać w notowaniach.

Najnowszy sondaż Kantar wykazał, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma już większości w Sejmie i nie jest bezsprzecznym liderem rankingu politycznego. Jak się okazuje Koalicja Obywatelska dogoniła partię rządzącą i ma obecnie takie samo poparcie. Co ciekawe sondaż ten został przeprowadzony na potrzeby samej Platformy.

Obie formacje mają obecnie po 26 proc. poparcia, co oznacza, że PiS w ciągu kilku tygodni stracił nawet 3 punkty proc., natomiast KO zyskała 2 proc. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się również Polska 2050 Szymona Hołowni, którą popiera 17 proc. badanych. Taki wynik także oznacza wzrost w porównaniu do ankiety z lipca. Jeżeli chodzi o Lewicę to głos na nią oddałoby 10 proc. wyborców, co wskazuje na skok o 3 pkt proc.

Jak wygląda poparcie dla innych ugrupowań? Na kolejnym miejscu uplasowała się Konfederacja z 7 proc. poparcia. Natomiast PSL, które zdobyło zaledwie 3 proc. nie przekroczyłoby progu wyborczego.

Przeczytaj również:  Szaleństwo! Facebook zablokował trzecie konto Konfederacji: "Partia, której nazwy nie wolno wymawiać"

Wynik Kukiz’15 w tym badaniu prezentuje się nieco dramatycznie, ponieważ oscyluje wokół zera. Jeszcze miesiąc temu formacja byłego muzyka miała ok. 1 proc. głosów, wygląda jednak na to, że coraz mocniej je traci.

7 proc. ankietowanych nie udzieliła zdecydowanej odpowiedzi w tej sprawie. Badanie przeprowadzono 13 sierpnia metodą wywiadów telefonicznych na grupie 800 pełnoletnich Polaków.

Zobacz również: Makłowicz wystartuje w wyborach prezydenckich? „Polska polityka jest dziaderska. Ale zbliża się zmiana”

Zobacz również: Szokujące słowa posłanki Scheuring-Wielgus. Uważa Jarosława Kaczyńskiego za “kosiarza umysłów”?

źródło: wiadomosci.radiozet.pl, DoRzeczy.pl

(Visited 657 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here