Najnowszy sondaż Kantar nie pozostawia złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość pomimo ciągłego prowadzenia zanotowało wynik słabszy niż kiedykolwiek wcześniej.

— Tak słabego wyniku PiS nie miało od wyborów parlamentarnych w 2015 r — czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego wciąż jest liderem, jednak nie odnotowuje już tak spektakularnego poparcia jak kilka miesięcy temu.

„Gazeta Wyborcza” opublikowała wyniki dotyczące opinii Polaków, którzy wypowiedzieli się na temat wyroku TK oraz trwających protestów. Ankietowani w większości ocenili go negatywnie, a komentarze dotyczące demonstracji były bardzo podzielone.

— Dlaczego na ogłoszenie wyroku zdecydowano się właśnie teraz? — takie pytanie zadano badanym Polakom.

Ponad połowa badanych (66 proc.), zgodziła się ze stwierdzeniem, że „postanowiono specjalnie wrzucić trudny temat, by odciągnąć uwagę od sprawy niewygodnych dla rządzących”.

20 proc. odparło, że „po prostu Zjednoczona Prawica konsekwentnie realizuje kolejny punkt ze swojego programu”. Pozostałe 14 proc. udzieliło odpowiedzi „nie wiem”.

Zobacz również: W Niemczech zapanował strach: „Sytuacja jest dramatyczna”

W najnowszym sondażu Kantar PiS zdobyło zaledwie 26 proc. poparcia, a GW dodaje, że „tak słabego wyniku ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie miało od wyborów parlamentarnych w 2015 r”.

Przeczytaj również:  Zaskakująca interwencja Grzegorza Brauna. Poseł zabrał z sądu choinkę i wyrzucił do śmieci

W ostatnich badaniach partia rządząca zdobywała wynik w przedziale 36-39 proc.

Na kolejnym miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 24 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, za którą opowiedziało się 18 proc. badanych.

Poza podium pojawiły się Lewica z Konfederacją z wynikiem po 8 proc., jak również PSL — Kukiz’15 z wynikiem 3 proc.

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 1 047 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj