propolski.pl: Angela Merkel okradziona na zakupach w Berlinie

W Niemczech zapanował strach: „Sytuacja jest dramatyczna”

Kanclerz Angela Merkel skomentowała coraz poważniejszą sytuację w Niemczech. Na całym świecie rośnie liczba zakażeń koronawirusem, a u naszych sąsiadów COVID-19 rozprzestrzenia się wyjątkowo szybko.

Merkel zwróciła się do tych obywateli, którzy nie wierzą w epidemię i lekceważą obostrzenia.

Podczas czwartkowego wystąpienia w Bundestagu niemiecka polityk oceniła, że osoby, które twierdzą, że koronawirus jest nieszkodliwy, doprowadzają do pogorszenia sytuacji w kraju. Kanclerz podkreśliła, jak ważne są wprowadzone obostrzenia, które ratują zdrowie i życie.

— Zaczyna się sezon przeziębień. Wszyscy znajdujemy się w dramatycznej sytuacji. Dotyka ona nas wszystkich, bez wyjątku — powiedziała Merkel.

Niemiecki rząd podjął decydujące kroki i wprowadził całkowity lockdown. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od 2 listopada.

— Kłamstwa i dezinformacja, teorie spiskowe i nienawiść szkodzą nie tylko demokratycznej debacie, ale także walce z wirusem — dodała niemiecka kanclerz.

Słowa Merkel nie spodobały się opozycyjnej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), której przedstawiciele powiedzieli, że pełen lockdown będzie wiązał się z zapaścią gospodarki.

Zobacz również: Emmanuel Macron zapewnił o swojej solidarności z katolikami

Do sprawy odniósł się przewodniczący ugrupowania Alexander Gauland.

— Codzienne bombardowanie liczbą nowych zakażeń ma na celu wystraszenie ludzi, którzy nie widzą na co dzień żadnego wirusa. W imię rzekomego zdrowia obywateli rząd zdecydował o największych ograniczeniach wolności w historii tego kraju — przekazał.

— Zima będzie trudna. To będą cztery długie i trudne miesiące, ale epidemia kiedyś wreszcie się skończy — kontynuowała Merkel.

Sytuacja w Niemczech nie przedstawia się najlepiej. Jedynie w dniu dzisiejszym potwierdzono 16 774 nowych przypadków koronawirusa, a w ciągu ostatniej doby zmarło 89 osób zakażonych COVID-19.

źródło: o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these