W najnowszym sondażu Polaków zapytano o to, czy chcą, by premier Morawiecki ustąpił z zajmowanego stanowiska.

Onet informował w minionym tygodniu, że dotarł do spisanej relacji jednego z zamkniętych spotkań. Brali w nich udział politycy PiS, którzy chcieliby doprowadzić do dymisji szefa rządu.

Pytanie o istnienie „grupy spiskowców”, która chce doprowadzić do odsunięcia Morawieckiego padło w jednym z wywiadów prezesa PiS z portalem polskatimes.pl.

– Sytuacja wygląda tak, że gdyby taka grupa miała takie cele, to musiałaby mieć na celu jeszcze jedno odwołanie – wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

– Z tego względu, że do tej pory było tak, że jednak bez mojej zgody premiera by się nie dało odwołać. Krótko mówiąc – takiej zgody nie ma. To są wymysły – dodał lider PiS.

Polacy chcą, aby Morawiecki został

Wirtualna Polska zapytała Polaków, czy premier Morawiecki powinien zrezygnować ze stanowiska. Respondenci usłyszeli następujące pytanie: „Czy Pana/Pani zdaniem Mateusz Morawiecki powinien zostać odwołany ze stanowiska premiera przed końcem kadencji, czyli przed przyszłorocznymi wyborami?”.

Większość badanych (44,2 proc.) odparła przecząco na pytanie, z tego 27,5 proc. wskazało odpowiedź „zdecydowanie nie”, a 16,7 proc. „raczej nie”.

41,3 proc. osób to grupa zwolenników dymisji Morawieckiego. W tym „zdecydowanie tak” wskazało 28,9 proc. badanych, a „raczej tak” 12,4 proc.

Osoby niezdecydowane to 14,5 proc. respondentów.

Badanie przeprowadzono przez pracownię United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski w okresie 29-31 lipca 2022 roku metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hiszpańskie media bezlitosne dla Lewandowskiego. „Uśmiech rozpaczy i katalog błędów”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin nie może ruszać prawą ręką? Nagrania zwróciły uwagę internautów

źródło: wp.pl

(Visited 799 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj