propolski.pl: Lewandowski

Hiszpańskie media bezlitosne dla Lewandowskiego. „Uśmiech rozpaczy i katalog błędów”

Hiszpańskie media w krytycznym tonie podsumowały ostatni występ Roberta Lewandowskiego w meczu z New York Red Bulls. Polakowi zarzucono brak skuteczności, stąd negatywne komentarze.

Polskiemu napastnikowi do tej pory nie udało się zdobyć bramki w barwach FC Barcelony, pomimo tego, że miał już ku temu kilka okazji. Chociażby w spotkaniu z Realem Madryt, czy Juventusem.

Brak efektów ze strony Lewandowskiego został zauważony przez hiszpańskie media.

— Lewandowski próbował za wszelką cenę i skończył ze śmiechem rozpaczy! To nie był dzień polskiego napastnika, który mimo kilku okazji skończył z pustymi rękami po świetnych interwencjach bramkarzy nowojorskiej drużyny — napisała „MARCA”.

— Rzadkością jest widok Roberta Lewandowskiego marnującego szanse wszystkich kolorów. Napastnik ma problemy ze skutecznością. Przeciwko New York Red Bulls miał mnóstwo przestrzeni, ale zaprezentował katalog błędów. Lewandowski, który grał do 72. minuty, zakończył amerykańskie tourne, dając poczucie, że będzie zdobywał bramki, ale… nie zdobył żadnej — dodał „AS”.

— Był niespokojny, spieszył się, aby zdobyć bramkę, co przyniosło efekt odwrotny do oczekiwanego — podkreśliło „Mundo Deportivo”.

W obronie piłkarza stanął kataloński „Sport”. Dziennikarze zwrócili uwagę, że Polak wywiązywał się bardzo dobrze ze wszystkich zadań.

— Wszystko robił perfekcyjnie, ale nie trafił do bramki. Grał kompletnie, pomagał w zadaniach defensywnych, odbierał rywalom piłki, konstruował akcje. Przez cały czas był w idealnym miejscu. Aby zdobyć bramkę, trzeba tworzyć szanse. Ostatecznie Xavi ma napastnika, który sam potrafi to robić. Lewandowski nie zamierza przestać strzelać goli. To kwestia czasu. Wygląda na to, że pierwszy jego gol padnie, gdy zacznie grać z dziewiątką na plecach — oceniła Maria Tikas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie są przekonani, że walczą ze zmutowanymi ukraińskimi żołnierzami

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Adam Kownacki po przegranej walce: „Ch***o, ale bojowo” [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these