Lech Wałęsa ze względu na swoje dokonania, na przestrzeni lat stał się prawdziwą legendą. Niestety dzięki wielu groteskowym wypowiedziom w mediach zaskarbił sobie również grono krytykujących go osób.

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, dla większości Polaków były prezydent nie jest już autorytetem.

W badaniu zadano następujące pytanie.

— Czy Lech Wałęsa jest dla Pani/Pana autorytetem?

Odpowiedzi „tak” udzieliło 28 proc. badanych, z czego 11 proc. „zdecydowanie tak”, a 17 proc. „raczej tak”. Odpowiedzi „nie” udzieliło 52 proc. respondentów, z czego 29 proc. „zdecydowanie nie”, a 23 proc. „raczej nie”.

Zobacz również: Lech Wałęsa nie wytrzymał. Wyszedł, żeby napić się piwa

20 proc. ankietowanych nie było w stanie wskazać konkretnej odpowiedzi.

Lech Wałęsa pozostaje jednak autorytetem dla bardzo wielu wyborców Rafała Trzaskowskiego. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej grupie 1055 Polaków w dniach 11-14 września 2020 roku.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 7 463 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa lekceważy problemy, które wystąpią na rynku rzepaku? Obawy producentów są uzasadnione

1 KOMENTARZ

  1. Bolek to największa kpina z Polaków! Zrobienie przez służby, mafie i loże z tego zera bohatera posłużyło jako papierek lakmusowy do dalszej profanacji całego życia politycznego. Można wymieniać długo nazwiska tych wszystkich szkodników, pajaców i ignorantów, którzy w sposób niemalże naturalny okupowali i nadal okupują scenę polityczną Polski. Bolek łatwo przeszedł, dlatego też oni nie mają problemu. Nadzieję na zmianę można zilustrować słowami wieszcza: “Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa; Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi, Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj