Jak wynika z sondażu CBOS zarówno ruch Szymona Hołowni, jak i Rafała Trzaskowskiego nie cieszy się tak dużą popularnością, jak zakładano. Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie, a ankietowani mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie „jaki ma Pan(i) stosunek do nowych inicjatyw politycznych?”.

Pytanie dotyczyło przede wszystkim ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 oraz Nowej Solidarności Rafała Trzaskowskiego. Okazuje się, że prawie 20 proc. badanych nigdy nawet nie słyszało o takich inicjatywach.

Zobacz również: Kayah załamuje ręce nad Polakami: „Sami też stanowimy dla siebie zagrożenie. Wstydzę się za rodaków”

Z ankiety wynika, że ruch Hołowni cieszy się popularnością na poziomie 25 proc. a 17 proc. jest jemu przeciwna. 36 proc. ma stosunek obojętny wobec formacji byłego prezentera telewizyjnego, natomiast 19 proc. nigdy o niej nie słyszało.

Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego spotkała się z mniejszym poparciem. Inicjatywę popiera 22 proc. badanych, a przeciwnych jej istnieniu jest aż 36 proc. O ruchu prezydenta Warszawy nie słyszało 15 proc. biorących udział w badaniu, a 25 proc. wykazało stosunek obojętny. Ankietę przeprowadzono w dniach 7-17 września na próbie liczącej 1149 osób.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 638 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj