Najnowszy sondaż autorstwa grupy Kantar w ramach „Barometr opinii” przynosi dobre wieści dla partii rządzącej. Powodów do świętowania na pewno nie ma opozycja.

Gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Na aktualną partię rządzącą chęć głosowania zadeklarowało 35 proc. ankietowanych. Jest to wzrost aż o 5 punków procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem.

Zobacz również: Rosja wtrąca się w spór Polski z Izraelem. Żaryn reaguje na słowa rzecznik rosyjskiego MSZ: To fałszywa opowieść!

Drugie miejsce zajęła natomiast Koalicja Obywatelska, którą popiera 22 proc. Oznacza to, że partia zalicza spadek o 1 pkt proc. Ostatnie miejsce na podium z wynikiem zaledwie 9 proc. zajmuje Polska 2050, Szymona Hołowni. Taki wynik oznacza fatalny spadek poparcia dla tej formacji, bo aż o 6 pkt proc.

Tuż za Hołownią znalazła się Lewica, na którą zagłosowałoby 7 proc. (wzrost o 2 pkt). Kolejne miejsca zajmują: Konfederacja (6 proc. poparcia, czyli wzrost o 1 pkt), Koalicja Polska (4 pkt) i Kukiz’15 (2 pkt).

Nadal pozostaje jednak spory margines błędu, ponieważ aż 15 proc. badanych nie potrafiło wskazać partii, na którą chciałoby oddać swój głos.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 6-11 sierpnia na próbie 981 osób metodą CAPI. Sondaż przeprowadzono jeszcze przed przegłosowaniem w Sejmie tzw. ustawy medialnej i odwołaniem Jarosława Gowina.

Zobacz również: Pijany mężczyzna próbował wymienić koło w samochodzie. Miał prawie 3 promile alkoholu we krwi

Ostatnie wydarzenia mogą mocno wpłynąć na wyniki następnych sondaży, o których oczywiście będziemy informować na bieżąco.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 436 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj