Prawie 3 promile alkoholu we krwi miał pijany mężczyzna, który w Bielsku-Białej chciał wymienić koło w aucie. Wcześniej przyjechał na parking znajdujący się przy centrum handlowym. Policjanci zjawili się na miejscu w związku z zawiadomieniem jednego ze świadków całej sytuacji.

Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę po południu przy centrum handlowym zlokalizowanym na ulicy Monte Cassino w Bielsku-Białej. Jeden ze świadków powiadomił służby ponieważ zobaczył mężczyznę, który przyjechał na miejsce samochodem marki daewoo z uszkodzonym przodem. Następnie opuścił go i zataczając się walczył z wymianą koła.

Zobacz również: Jarosław Gowin na celowniku służb specjalnych? „Takie dostałem informacje”

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, było wszystko jasne. 29-letni mieszkaniec Bielska-Białej zachowywał się w sposób znacznie odbiegający od normy. Badanie wykazało, że pijany mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że według polskiego prawa, dopuszczalna ilość alkoholu we krwi to 0,2 promila. A każdy chętny, w pełni za darmo może skorzystać z alkomatu na najbliższym komisariacie policji.

Przeczytaj również:  GUS podał dane dot. inflacji. Jest pierwszy spadek

Eksperci uważają, że wciąż rosnące statystyki pijanych kierowców w Polsce wynikają ze zbyt małej wiedzy i ograniczonej wyobraźni obywateli. Wiele osób nie chce prowadzić auta pod wpływem alkoholu, ale nie wie, jak alkohol rozkłada się we krwi i po jakim czasie można bezpiecznie wsiąść za kierownicę. Trzeba mieć na uwadze, że już nawet po jednym czy dwóch drinkach, tracimy zdolność rzeczywistej oceny sytuacji, choć nie odczuwamy tego zbyt mocno (pojawiają się mroczki, zawroty głowy i opóźnienie reakcji).

Zobacz również: Biuro poselskie PiS w Lublinie zostało zdewastowane! Wandale nie mieli litości. Znowu osiem gwiazdek

Zawsze, kiedy mamy wątpliwości co do zawartości alkoholu w organizmie, warto sięgnąć po alkomat i kilka razy dokonać pomiaru w odpowiednich odstępach czasu. Tak powinien postępować każdy odpowiedzialny kierowca, chcący zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale również innym.

Źródła: swiatmotoryzacji.com, wmeritum.pl

(Visited 288 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj