Sławomir Mentzen skomentował postulat lewicowej poseł Anny Marii Żukowskiej, która chciałaby, by pielęgniarki na etacie zarabiały tyle samo, co prawnicy na działalności i zleceniach. Sławomir Mentzen jak zwykle w punkt odpowiedział parlamentarzystce, która zamieściła śmiały wpis na Twitterze.

Dyskusja zaczęła się od słów dziennikarza „Polska The Times”, który ubolewał nad „masową obroną najbogatszych przed podatkami”, tzn. przed legalizacją rabunku osób niezwykle majętnych. Do rozmowy szybko dołączył adwokat z Krakowa Maciej Sawiński.

— Właśnie skończyłem rozprawę w Sosnowcu i jadę do Włodawy, gdzie mam rozprawę jutro. W tym miesiącu zrobiłem sobie 2 wolne dni 1.01 i 6.01. Mogłem nie wziąć części zleceń i zarobić mniej. Nie rozumiem czemu moje alter ego, któremu chciało się mniej, miałoby być nagrodzone niższym podatkiem — oznajmił Sawiński.

Swoje trzy grosze wtrąciła Anna Maria Żukowska z Lewicy.

— A ja stawiam jako prawniczka taką tezę! Tak, pielęgniarka ma zarabiać tyle, co prawnik — napisała parlamentarzystka.

— Jej praca jest społeczeństwu tak samo, a może nawet bardziej, niż praca zastępów prawników głowiących się w niejednym korpo nad tym, jak oskubać kontrahentów swoich klientów, potrzebna — dodała.

Zanim zdążyła przedstawić resztę swoich feministycznych poglądów, odpowiedział jej Sławomir Mentzen, który jak zwykle krótko i dosadnie podsumował temat.

— Wszyscy powinni zarabiać tyle samo. Od każdego według jego możliwości, każdemu według jego potrzeb — skwitował ekonomista.

źródło: nczas.com

(Visited 547 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj