propolski.pl: Sławomir Mentzen i jego najnowszy wpis

Sławomir Mentzen: Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy

Sławomir Mentzen często komentuje bieżącą rzeczywistość. Za każdym razem robi to dosadnie i nie szczędzi mocnych słów pod adresem rządzących. Tym razem było tak samo.

– Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy – napisał na Facebooku ekonomista Sławomir Mentzen nawiązując do aktualnego kryzysu.

Ponadto zauważył, że „mnóstwo ludzi zastanawia się, co państwo powinno z tym zrobić, jak może pomóc ludziom zmierzyć się z kryzysem”.

Zdaniem wiceprezesa partii KORWiN państwo „przede wszystkim powinno zająć się nieprzeszkadzaniem”.

– Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy. Jesteśmy niestety na ostatnim etapie tego cyklu, w trakcie największego kryzysu gospodarczego za naszego życia. Prawdopodobnie świat czeka stagflacja. Połączenie recesji i wysokiej inflacji. Tak źle nie było w czasie bańki dotcomów dwadzieścia lat temu, tak źle nie było podczas kryzysu finansowego 14 lat temu. Trzeba to sobie szczerze powiedzieć – będzie bardzo źle. Na giełdach mamy krach. Inflacja szaleje, na Zachodzie dochodząco do poziomów niewidzianych od 50 lat. Czekają nas spektakularne wydarzenia gospodarcze. Upadną wielkie firmy, niektóre państwa ogłoszą bankructwo. Pogorszy się standard życia. Winter is coming — zaczął swój wpis Mentzen.

– Mnóstwo ludzi zastanawia się, co państwo powinno z tym zrobić, jak może pomóc ludziom zmierzyć się z kryzysem. Tu niestety nie ma prostych, szybkich i łatwych rozwiązań. Trzeba będzie to przecierpieć. Będzie bolało. I to trzeba ludziom powiedzieć wprost, żeby mogli się do tego przygotować. Stanisław Mackiewicz kiedyś napisał: „Wiem, że jest to ciężkie i niepopularne, ale nie należę do tych, którzy twierdzą, że patriotyzm polega na okłamywaniu polskiego społeczeństwa i utrzymywaniu go w stanie ciągłej iluzji”. Podzielam ten pogląd, dlatego mówię wprost. Niestety nie będzie łatwo. Niezależnie od tego, kto będzie w przyszłości rządził — dodał.

Całość wpisu można przeczytać na Facebooku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korwin-Mikke znowu szokuje. Legalizacja poligamii? „Gdyby sprowadzić odpowiednią ilość kobiet zza granicy…” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mieszkańcy Myślenic nie chcieli Tuska: „Ty oszuście, spiep..aj stąd!” [WIDEO]

źródło: Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these