Sławomir Mentzen podzielił się swoimi przemyśleniami na Facebooku. W krytycznych słowach potępił ostatnią wypowiedź Donalda Tuska, który zaproponował skrócony tydzień pracy dla Polaków.

Były premier jest przekonany, że z takim pomysłem Koalicja Obywatelska bez problemu wygra nadchodzące wybory parlamentarne.

– Uważam, że w Polsce powinniśmy, i to będzie moja propozycja, jeśli wygramy wybory – przepraszam: kiedy wygramy wybory – żeby rozpocząć jak najszybciej program – musi być najpierw pilotaż – skróconego tygodnia pracy – mówił Donald Tusk, w czasie jednego ze spotkań z wyborcami. Więcej na ten temat tutaj.

— Promowany do tej pory przez nierobów z Lewicy, a obecnie również przez Donalda Tuska z udającej kiedyś liberalną partię PO pomysł czterodniowego tygodnia pracy jest jedną z głupszych rzeczy, jakie obecnie można w Polsce zaproponować. Według młodych socjalistów oraz podlizującego się tej grupie starego byłego liberała Tuska, ma to poprawić wydajność pracowników oraz zwiększać czas, jaki mogą przeznaczyć na picie sojowego latte, scrollowanie Instagrama i żalenie się na faszystowski kapitalizm na TikToku. Jak zwykle w przypadku pomysłów z lewicy rodem, rzecz sprowadza się do tego, jak tu zarobić a się nie narobić. Czasem wyskakują z tym, że pieniądze się powinno drukować, gdy mówi się im o inflacji, to wpadają na sprytny plan, żeby drukować w obcej walucie, czasem chcą, żeby każdy po prostu dostawał pieniądze w ramach jakiegoś dochodu bezwarunkowego, a czasem, tak jak teraz, wymyślają, że dobrze by było, gdyby zarabiało się jak teraz, ale pracowało mniej — napisał przedstawiciel Konfederacji Sławomir Mentzen.

Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

Cztery dni w tygodniu zamiast pięciu, to według lidera Platformy dobre rozwiązanie. Zupełnie innego zdania jest Sławomir Mentzen.

— Jeżeli ktoś uważa, że od chodzenia do pracy 4 zamiast 5 dni w tygodniu zwiększa się wydajność, to niech tak prowadzi swoją firmę i tym patentem zmiecie z planszy konkurencję. Oczywiście tak się nie wydarzy, byłoby zupełnie odwrotnie, ale jak ktoś nie wierzy, to mówię zupełnie poważnie: załóż firmę i wprowadź u siebie czterodniowy tydzień pracy. Pokaż na swoim przykładzie, że tak będzie lepiej. Nie ma żadnego powodu, żeby wprowadzać tu jakieś państwowe regulacje. Podobnie jak z pracą zdalną. Jedne firmy do niej zachęcają, inne jej nie tolerują. Rynek wszystkich tu zweryfikuje — dodał ekonomista.

Sławomir Mentzen przybliżył również konsekwencje gospodarcze, jakie mogłyby zaistnieć w naszym kraju, gdyby pomysł Tuska wszedł w życie.

— Większość firm w Polsce ma problem z brakiem pracowników. Skąd mają wziąć kolejnych pracowników, niezbędnych do uzupełnienia nowych etatów? Skoro ludzie mają pracować 4 dni zamiast 5, to pracę, którą do tej pory wykonywały 4 osoby, będzie musiało wykonać 5 osób. Gdzie są te miliony nowych pracowników, których będzie potrzebowała nasza gospodarka? Skąd ich weźmiemy?
Skoro zmniejszenie czasu pracy nie ma powodować zmniejszenia wynagrodzenia, to znaczy, że firmom zwiększą się koszty pracy. W konsekwencji wszystko w Polsce zdrożeje, a firmy konkurujące z zagranicą staną się mniej konkurencyjne i będą tracić klientów. Widocznie dla Tuska i Lewicy ponad 15% inflacja to ciągle za mało. Chcą wyraźnie więcej — czytamy na Facebooku.

Przeczytaj również:  Nie żyje dwóch polskich wspinaczy. Zostali porwani przez lawinę

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nietypowy wpis na paczce papierosów. Tak na Ukrainie zachęcają do rzucenia palenia

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Braun znowu przyatakował Niedzielskiego: „Czy zamierza pan dopuścić się recydywy?” [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 83 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj