Sławomir Mentzen, ekspert z ekonomii ostrzegł na Facebooku przed nadchodzącym kryzysem. Wszystko przez pandemię koronawirusa, w której obliczu Polska ucierpi jeszcze mocniej niż przy ostatnim załamaniu.

— Poprzedni kryzys finansowy był znacznie łagodniejszy od obecnie trwającego. Polsce udało się wtedy nawet uniknąć recesji — napisał Sławomir Mentzen, działacz Konfederacji.

— Mimo to, nasze zadłużenie wzrosło na tyle, że rząd Donalda Tuska musiał ukraść pieniądze z OFE, żeby oddalić się od konstytucyjnego limitu zadłużenia w wysokości 60% PKB — przestrzegł.

Zdaniem Mentzena będzie dużo gorzej niż w ostatnich miesiącach, a tym razem nie uciekniemy przed prawdziwym kryzysem. Konfederata jest zdania, że „po drugim kwartale 2020 roku, nasze PKB spadło ponad 8%, inflacja dobija do 5%, a nowelizowany budżet zakłada ponad 100 mld zł deficytu, nie licząc drugiego tyle ukrytego w BGK i PFR. Oznacza to, że czekają nas znacznie większe problemy niż poprzednio i nasz dług będzie szybko rósł”.

Wolnościowiec ocenił, że kolejna fala epidemii przyczyni się do tego, że polska gospodarka bardzo ucierpi.

— Jest to bardzo poważna sytuacja. Już teraz powinniśmy się zastanawiać, jak z niej wybrnąć. Tymczasem odpowiedzialne za te zagadnienia Ministerstwo Finansów wydaje się nieświadome problemu — uważa Mentzen.

źródło: nczas.com

(Visited 457 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Niedzielny Raport Ministerstwa Zdrowia prawdziwym zaskoczeniem. Czyżby pandemia słabła?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here