Prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen zabrał głos w czasie zjazdu prawyborczego ugrupowania. W czasie wydarzenia polityk mówił, że w dzisiejszym świecie władza silnie nas ogranicza.

– Czemu mówię o tych ofiarach wirusa? Czemu mówię o tym, że skończyła się praworządność, skończył się rozum, nauka, wolność słowa, moralność? Ponieważ były to rzeczy, które dawały nam pewne gwarancje – powiedział Sławomir Mentzen.

Prezes Nowej Nadziei zaznaczył, że prawa, które zapisane są w Konstytucji, są kluczowe.

– Jeżeli ktoś mi teraz powie, że rzeczy, o których zaraz powiem się nie wydarzą, że tak daleko to się naprawdę nie posuną, bo się nie da, odpowiadam: oczywiście, że mogą się wydarzyć i oczywiście mogą się tak daleko posunąć, bo już to zrobili. Udowodnili, że prawo ich nie interesuje, rozum ich nie interesuje, nauka ich nie interesuje, że nie pozwolą sobie na utrzymanie wolności słowa, swobodę debaty publicznej czy swobodę prowadzenia badań naukowych. Wszystko to mają gdzieś i już to trzy lata temu udowodnili – powiedział ekonomista, w którego ocenie rząd chce nam wprowadzić totalitarny system.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najwyższa emerytura w Polsce to kupa kasy. Będziesz zdziwiony

źródło: YouTube

(Visited 113 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj