Tancerz Michał Piróg w ostrych słowach skrytykował Kartę Rodziny podpisaną w środę przez prezydenta Andrzeja Dudę. Pierwszym punktem w nowym projekcie jest polityka wsparcia finansowego dla rodzin. Jak wyjaśnił Duda, program został uruchomiony już w 2015 roku równolegle z programem Rodzina 500 Plus.

— To także Bon Turystyczny, służący do wsparcia branży turystycznej poprzez rodzinę — tłumaczył prezydent RP.

Kolejnym elementem wprowadzonego rozwiązania jest obrona instytucji małżeństwa.

— Obrona instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. To brak zgody na adopcję dzieci przez pracy homoseksualne, inaczej mówiąc, przez pary jednopłciowe. To jest obca ideologia. Nie ma dzisiaj zgody na to, aby to w jakiejkolwiek formule mogły być wprowadzane w naszym kraju, jako zjawisko legalnie funkcjonujące. Nie będzie na to mojej zgody — tłumaczył Andrzej Duda.

Po chwili przedstawił kolejne założenia Karty Rodziny.

Zobacz również: Andrzej Duda mówi stanowcze “nie” dla złodziejstwa: “W Polsce jest grupa, która chce obalić naszą politykę”

— Ochrona dzieci bezpośrednio przed ideologia LGBT. Zakaz propagowania ideologii LGBT w instytucjach publicznych. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci według swoich przekonań i nikt nie ma prawa narzucać im w jaki sposób mają wychowywać dzieci — podkreślił Duda.

Do całej sprawy odniósł się choreograf Michał Piróg, który jest oburzony działaniami głowy państwa.

— Naziści uznawali osoby homoseksualne za stanowiące zagrożenie dla prawidłowego rozwoju „rasy aryjskiej”. W założeniach nacjonalistycznego pojmowania państwa niemieckiego osoby homoseksualne podobnie jak Żydzi oraz osoby chore psychicznie, stanowiły realne niebezpieczeństwo dla prawej (heteronormatywnej) większości narodu — napisał Piróg na Instagramie.

— Niech Pan się modli więcej i błaga o grzechów odpuszczenie już teraz, bo później może nie starczyć czasu. Niech Pan pamięta w modlitwie o ofiarach przemocy na tle homofobicznym, bo ich cierpienie jest napędzane pańską polityką — stwierdził tancerz.

Przeczytaj również:  Kukiz publikuje mem szydzący z prezydenta. Odpowiedziała mu Mazurek: „Dzisiaj piąteczek, czyli kolejny odlot Kukiza”

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Do Prezydenta @prezydent_pl Andrzeja Dudy. Naziści uznawali osoby homoseksualne za stanowiące zagrożenie dla prawidłowego rozwoju „rasy aryjskiej”. W założeniach nacjonalistycznego pojmowania państwa niemieckiego osoby homoseksualne, podobnie jak Żydzi oraz osoby chore psychicznie, stanowiły realne niebezpieczeństwo dla „prawej” (heteronormatywnej) większości narodu. W roku 1933 wydano rozporządzenie Adolfa Hitlera „O ochronie narodu i państwa”, które zniosło nienaruszanie wolności osobistej co doprowadziło do wielu aresztowań, skąd później wysyłano ich do obozów koncentracyjnych. W 2020 Pan walczy w Polsce z wymyśloną ideologią LGBT w obronie polskiej rodziny. Widzi Pan podobieństwo ? Niech Pan się modli więcej i błaga o grzechów odpuszczenie już teraz bo później może nie starczyć czasu. Niech Pan pamięta w modlitwie o ofiarach przemocy na tle homofobicznym bo ich cierpienie jest napędzane pańska polityką. #eyeswideopen

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 75 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here