Donald Tusk

Skandaliczne słowa Tuska o Szumowskim: “Tylko dlatego, że ma przemęczoną twarz, ludzie postrzegają go dobrze”

Minister Szumowski za swoje wysiłki i działania na rzecz walki z epidemią koronawirusa stał się niewątpliwie jednym z bardziej rozpoznawalnych polityków. Jego starania doceniane są nawet wśród polityków opozycji. Donald Tusk ma jednak inne zdanie.

Zawsze jednak znajdzie się ktoś, kto wyłamuje się ze standardów i przeznacza swój wolny czas na krytykę. Donald Tusk w najnowszym wywiadzie dla „Newsweeka” powiedział, co myśli na temat Szumowskiego.

Były premier podczas rozmowy z dziennikarzem skupił się przede wszystkim na ataku na polski rząd. Tusk odniósł się do kwestii wyborów prezydenckich, twierdząc, że utrzymanie ich organizacji w pierwotnym majowym terminie jest niezwykle ryzykowne. Dodał, że nie można w ten sposób narażać życia lub zdrowia Polaków.

Były szef RE jest zdania, że rząd Prawa i Sprawiedliwości ukrywa prawdziwe statystyki o „realnej” liczbie chorych oraz ofiar śmiertelnych COVID-19. Stwierdził, że obostrzenia narzucane przez rząd tak naprawdę nie zapewnią bezpieczeństwa oraz należytego porządku.

Szef Europejskiej Partii Ludowej w swojej krytyce nie oszczędził przede wszystkim ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Zaniżył dokonania polityka, a wykonywaną przez niego rolę sprowadził jedynie do „twarzy władzy, która budzi zaufanie społeczności”.

Dodał, że zaufanie Polaków do ministra wynika jedynie ze „spokojnej mowy i nieustannie zatroskanej i przemęczonej twarzy”.

— To, że spokojny głos i podkrążone oczy stają się źródłem nadziei, pokazuje, jak niewiele się od władzy oczekuje, jak nisko ocenia się jej możliwości. Tylko że prawdziwe próby dopiero przed nami — powiedział były przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

źródło: stefczyk.info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these