Lider SLD Włodzimierz Czarzasty gościł w programie radia TOK FM i rozmawiał z Piotrem Kraśką. W dyskusji zostały przytoczone słowa prezydenta Dudy na temat wyborów prezydenckich, które nie spodobały się Czarzastemu.

— Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności — powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Te słowa skomentował Włodzimierz Czarzasty.

— Co by pan powiedział konkretnie prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który dopuszcza możliwość, że wybory się nie odbędą, ale też potrafi tego samego dnia powiedzieć, że jak do sklepu można, to i na wybory można? — pytał Czarzastego dziennikarz.

Włodzimierz Czarzasty skrytykował wypowiedź głowy państwa i nie szczędził ostrego komentarza w tej sprawie.

— Że w tej sprawie jest głupi i cyniczny. Że w tej sprawie oszukuje Polaków. Że dopuszcza do takiego myślenia, że jest możliwe sianie śmierci. W tej sprawie jest nieodpowiedzialny. Nota bene nieodpowiedzialny jest w wielu sprawach, ale w tej sprawie jest nieodpowiedzialny totalnie, bo to kosztuje zdrowie, bo to kosztuje życie — ocenił polityk SLD.

Gość programu dodał, że prezydent Duda powinien skonsultować się ze swoimi doradcami i odpuścić w temacie majowej daty wyborów.

— Niech pan po prostu w imię własnej kariery, w imię własnego cynicznego interesu, nie opowiada Polakom bzdur — dodał Czarzasty.

Na koniec podkreślił, że Andrzeja Dudę widzi jako człowieka, który nie cofnie się przed niczym, byleby tylko rządzić przez drugą kadencję.

— Nie obrażam żadnego majestatu, tylko kieruję te słowa do człowieka, który po prostu za wszelką cenę chce tę funkcję pełnić drugą kadencję. Życie ludzkie jest ważniejsze od tego, żeby pan pełnił tę kadencję nawet jeden dzień — mówił Czarzasty.

Przeczytaj również:  Maja Staśko wyznała, że pracuje nad własnym programem - "Love Park". Aktywistka powiedziała, kogo z pewnością nie zaprosi

źródło: wpolityce.pl

(Visited 49 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here