Radosław Sikorski był gościem Radia Zet i wypowiedział się na temat „luk” w pamięci Rafała Trzaskowskiego. Polityk postanowił wytłumaczyć prezydenta Warszawy w dość nieudolny sposób.

— Byłem marszałkiem, posłem, senatorem — nie pamięta się wszystkich głosowań. Mnie też zdarzyło się pomylić. Pamięć jest zawodna. Nic nadzwyczajnego — mówił Radosław Sikorski.

Dodał, że Trzaskowski zwyczajnie nie pamięta tego, co wydarzyło się dawniej i jest to sprawa naturalna.

— Jestem ciekaw, czy pan prezydent Andrzej Duda pamięta, że był kiedyś w Unii Wolności. Dziś mu niewygodnie z tą pamięcią — zastanawiał się były minister obrony narodowej.

Europoseł PO stwierdził, że wszystkie działania podejmowane przez sztab Dudy są dziwne, a on sam nie odpowiada za potknięcia Trzaskowskiego.

— Wydaje mi się, że cała ta kampania jest trochę dziwna. Wszyscy kandydaci udają, że prezydent rządzi Polską. Tymczasem wiemy, że szefem władzy wykonawczej jest premier i to rząd rządzi, a nie prezydent. Ja nie jestem tutaj w roli przedstawiciela sztabu prezydenta Trzaskowskiego — odparł gość Radia Zet.

Zobacz również: Kolejny popis „kultury”. Sikorski publicznie do prof. Pawłowicz: „Zamknij się, wariatko”

Dziennikarz zadał również pytanie o słowa kandydata KO, który chciałby „wypalać żelazem to, co zrobił PiS”. Sikorski podjął również próbę wytłumaczenia tej odpowiedzi.

— Tę korupcję, to kompromitowanie Polski za granicą i łamanie konstytucji, oczywiście, gorąco go w tym popieram. Jeżeli prezydent po nocach zaprzysięga nieprawidłowo wybranych sędziów, nie publikuje się wyroków TK, bez podstawy prawnej drukuje się za dziesiątki milionów pakiety wyborcze, to są przestępstwa, które trzeba wypalać żelazem — powiedział europoseł, strasząc przy okazji Trybunałem Stanu.

Radosław Sikorski nie szczędził również słów krytyki wobec marszałka seniora Antoniego Macierewicza.

— Bardzo słusznie. To człowiek, który zrobił czystkę doświadczonych polskich generałów, wielokrotnie złamał prawo. Nadal marnuje jakieś miliony na pseudokomisję, która od lat nie publikuje raportu. Jest papieżem religii smoleńskiej, przez którą 1/3 naszego narodu uwierzyła w nieistniejący zamach. To wielki szkodnik, któremu należy się TS. To jeden z powodów do głosowania na Rafała Trzaskowskiego — ogłosił Sikorski.

Przeczytaj również:  Pikieta "Stop Pedofilii" rozbita przez warszawską Straż Miejską. Odholowano furgonetkę fundacji i szarpano uczestników

źródło: wpolityce.pl

(Visited 66 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here