Joanna Senyszyn startuje z ramienia SLD w okręgu gdańskim. Wystąpiła w programie „Wydarzenia i Opinie” w Polsat News i stwierdziła, że pewne są „śmierć, podatki i powrót SLD do Sejmu”. Zdaniem polityk, Schetyna oraz PSL będą żałować, że zerwali Koalicję Europejską.

– To był ciekawy projekt, który dawał szansę na sukces opozycji. Jesteśmy Schetynie wdzięczni, bo jest ojcem chrzestnym naszego ugrupowania, teraz wyborcy nie muszą się zastanawiać, na które lewicowe ugrupowanie zagłosować – mówiła.

Zdaniem Senyszyn aż 64 proc. Polaków chce świeckiego państwa. Taką opcję oferuje właśnie SLD: „świeckie państwo, którego nie oferuje nikt inny”.

– W Platformie Obywatelskiej jest kilka polityczek, które by tego chciały, ale oddały to w zamian za miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej, która świeckiego państwa nie chce — dodała.

Senyszyn podchodzi do tematu optymistycznie. Przewiduje, że wynik wyborów będzie dwucyfrowy.

– W prawyborach było 13 proc., to jest taka liczba, dla mnie szczęśliwa, 13–ego brałam ponad 40 lat temu ślub – opowiadała. – Do tej pory pewne były śmierć i podatki. Teraz pewne są śmierć, podatki i powrót SLD do Sejmu — podsumowała.

Przeczytaj również:  Polityk PiS twierdził, że kupił węgiel za 2400 złotych. Oto szczegół, który przedtem pominął

źródło: wprost.pl

(Visited 88 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj