Podobnie jak po śmierci Kornela Morawieckiego, nienawiść znowu wypełniła przestrzeń internetową. W środę zmarł Jan Szyszko, minister środowiska w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Wydawało by się, że o zmarłym mówi się albo dobrze, albo wcale. Niektórzy milczeć jednak nie potrafią.

Profesor Jan Szyszko zmarł w wieku 75 lat, a przyczyną miał być zator płuc. Polityk nie cieszył się zbytnią sympatią, zwłaszcza u lewicy, zarzucającej mu wycinkę zagrożonej kornikiem Puszczy Białowieskiej. Były minister środowiska zasłynął też innymi kontrowersyjnymi decyzjami, nieakceptowalnymi dla ekologów oraz mieszkańców wielkich miast. Jednym z głównych „grzechów” polityka było też zliberalizowanie przepisów co do wycinki drzew przez osoby prywatne. Minister, chwalony przez rolników i właścicieli ziemi, stał się obiektem krytyki tych, którzy jak się okazało mieli najmniej do powiedzenia w temacie prawa do swobodnego rozporządzania własnym terenem. Krytyka w końcu przemieniła się w nienawiść.

Blogerzy z „Żelaznej Logiki” zauważyli, że na forach największych portali informacyjnych prof. Jan Szyszko jest żegnany w wyjątkowo nienawistny sposób.

— Buractwo wyłazi i daje pokaz hejtuzjazmu. Niżej screen z gazetapl, której tym razem jakoś „zapomniało się” wyłączyć. Może przecenili swoich wiernych czytelników, a może właśnie na nich liczyli. Nie wiemy i w sumie to wiedzieć nie chcemy — czytamy na „Żelaznej Logice”. Blogerzy zaraz potem zarzucając przeciwnikom ministra hipokryzję, nie stroniąc przy tym od wulgaryzmów i dosyć mocnych słów:

Przeczytaj również:  Nie żyje gwiazda "Big Brothera". Odeszła bardzo młodo

— Jednocześnie ta sama banda gardłuje o tym jak bardzo jesteśmy podzieleni i jak bardzo chce wspólnoty.
Wspól czego, kurwa? Wy nie macie pojęcia co to jest. A jeśli coś kojarzycie, to wy poza wspólnota nienawiści, nie potraficie żadnej innej normalnej stworzyć.
Ale w sumie to jest bez znaczenia

„Radosna nowina: Szyszkodnik zdechł!”, „A mógł pocierpieć i odchodzić w boleściach – tego mu życzyłem”, „Zachłysnął się gazem życia – CO2” — to tylko niektóre z tysięcy wpisów powstałych w reakcji na śmierć byłego ministra.

Hejtuzjazm.Nie ma w słowniku języka polskiego słów, które mogłyby opisać to, co bydło wyprawia po śmierci Jana Szyszki…

Gepostet von Żelazna logika am Mittwoch, 9. Oktober 2019

źródło: Facebook, Gazeta.pl

(Visited 174 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj