góralskie veto

Sensacyjne słowa inicjatora akcji „Góralskie veto”: „Oddziały są puste. Lekarze wkurzają się, że muszą udawać”

— Restrykcje są niekonstytucyjne i bezprawne. My stoimy w prawie, a rząd jest rebeliantem. My do rebelii rządu nie chcemy się przyłączać — zadeklarował na antenie Radia ZET Sebastian Pitoń, inicjator akcji „Góralskie Veto”.

Akcja protestacyjna „Góralskie Veto” powstała z inicjatywy tatrzańskich przedsiębiorców, którzy mają dość rządowych obostrzeń i utraty źródeł dochodu. W poniedziałek w Zakopanem górale ogłosili protest, na którym zapowiedzieli, że nie dostosują się do przedłużonych ograniczeń po 17 stycznia.

Restrykcje są niekonstytucyjne i bezprawne. My stoimy w prawie, a rząd jest rebeliantem. My do rebelii rządu nie chcemy się przyłączać — mówił inicjator akcji Sebastian Pitoń w rozmowie z Beatą Lubecką. 

— Ja jestem człowiekiem bardzo racjonalnym. Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują. Żadnej pandemii nie ma — oświadczył Pitoń.

Mam znajomych lekarzy, którzy pracują na oddziałach covidowych. Oddziały są puste. Lekarze wkurzają się, że nie mogą leczyć ludzi, tylko muszą udawać, że leczą bezdomnych, żeby tam ktoś w ogóle był! — dodał.

— Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba — zaznaczył gość, po czym powołując się na dane GUS i Ministerstwa Cyfryzacji, dodał że powodem zgonów są też obostrzenia. — W górce śmierci, która miała miejsce w listopadzie, ponad tysiąc osób w Polsce umierało ze względu na restrykcje rządu. Tylko ok. 3 proc. umierało ze zdiagnozowanym covidem. Z czego przypuszczam, że znaczna część to były diagnozy lipne — ocenił Pitoń.

Przeczytaj również: Zaskakująca kompromitacja posła PiS u Roberta Mazurka: „Ratuję firmy turystyczne!”. W jaki sposób?

Przeczytaj również: „Ale obrzydliwe”. Awantura między Magdaleną Ogórek, a Hanną Lis — Poszło o podglądanie i donosy

źródło: Radio Zet

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these