Senator republikański z Teksasu Ted Cruz w mocnym tonie skrytykował politykę zagraniczną prowadzoną przez administrację prezydenta Bidena. Jak się okazuje polityk ma wiele zastrzeżeń.

Po niedawnej dyskusji prezydenta USA z prezydentem Rosji Władimirem Putinem z ustawy obronnej Stanów Zjednoczonych zniknęły zapisy związane z sankcjami na Nord Stream 2, współpracownikami Putina oraz rosyjskimi finansami.

Senator Ted Cruz wyjaśnił, że Putin poczuł się zachęcony w związku z wcześniejszymi ustaleniami Joe Bidena o odstąpieniu od sankcji w kwestii Nord Stream 2.

– Katastrofa polityki zagranicznej to wina Joego Bidena – mówił w swoim wystąpieniu polityk.

– To bezpośrednia konsekwencja poddania się Bidena Putinowi w sprawie Nord Stream 2 – dodał Ted Cruz. Senator wyjaśnił, że Nord Stream 2 jest dodatkową opcją stworzenia alternatywnej trasy dostaw rosyjskiego gazu do Europy. Dzięki temu „rosyjskie czołgi będą mogły wjechać na Ukrainę”.

Jak wyjaśnił senator Cruz, przywódca rosyjski w 2014 r. powstrzymał się od inwazji, ponieważ potrzebował ukraińskiej infrastruktury, która tłoczyłaby gaz na Zachód.

Zobacz również: Bill Gates wspomina o końcu pandemii i podaje datę. „To może być głupota, ale…”

Zobacz również: Korwin-Mikke: Ludzie zwariowali, bo panicznie boją się umierać

Źródło: tvp.info, Twitter.com

(Visited 110 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj