propolski.pl: Bill Gates

Bill Gates wspomina o końcu pandemii i podaje datę. „To może być głupota, ale…”

Bill Gates na swoim blogu GatesNotes wyjawił, że koniec pandemii nie jest taki bliski, jak wcześniej mu się wydawało. Wyjaśnił, że jego zdaniem „krytyczna faza” pandemii, niezależnie od tego, jak sytuacja będzie poważna powinna zakończyć się w 2022 r.

Miliarder w swoim wpisie podsumował kończący się 2021 rok i opisał swoje przeczucia na kolejny. Wiele miejsca poświęcił rozważaniom odnośnie pandemii koronawirusa.

Bill Gates od wielu lat wspominał, że możemy zetknąć się z problemem pandemii. Teraz filantrop przekonuje, że w kolejnym roku sytuacja powinna zmienić się na lepsze.

– Formułowanie kolejnej prognozy to może być głupota, ale sądzę, że krytyczna faza pandemii dobiegnie końca w 2022 roku – pisał miliarder.

Wyjaśnił, że największym wyzwaniem opóźniającym koniec pandemii są problemy stwarzane przez ludzi, którzy nie chcą się zaszczepić. Skomentował również, że nowy wariant Omikron jest wyjątkowo niepokojący, jednak ma nadzieję, że dzięki rozwojowi leków i szczepionek COVID-19 niedługo przejdzie do historii.

– Świat jest lepiej przygotowany do radzenia sobie z potencjalnie złymi wariantami niż w jakimkolwiek innym momencie pandemii. Jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji, aby tworzyć zaktualizowane szczepionki, jeśli są potrzebne – wyjaśnił Bill Gates. Ponadto zwrócił uwagę na „dezinformację”, za której sprawą ludzie zniechęcają się do szczepień i obostrzeń. Wezwał przy tym do większej cenzury w mediach społecznościowych.

Zobacz również: WHO: Omikron nie powoduje ciężkich objawów

Zobacz również: Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Wyraźna przewaga PiS nad PO

Źródło: o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these