propolski.pl: Wojciech Szczęsny miał wypadek

Senat wybrał Rzecznika Praw Obywatelskich. Gratulacje swojemu następcy złożył już Adam Bodnar

Media obiegła właśnie informacja o decyzji podjętej przez Senat. Wyraził on zgodę na powołanie Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Za wyborem profesora opowiedziało się 93 senatorów, nie odnotowano głosu sprzeciwu. Natomiast 5 osób wstrzymało się od oddania głosu.

Te osoby to: Jan Maria Jackowski, Jarosław Rusiecki, Andrzej Pająk, Aleksander Pociej (KO) oraz Lidia Staroń.

Jak się dowiadujemy, profesor Wiącek obejmie urząd Rzecznika po złożeniu ślubowania. Zwycięstwa za pośrednictwem mediów społecznościowych pogratulował mu Adam Bodnar.

— Gratulacje dla prof. Marcina Wiącka z okazji wyboru na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich (VIII kadencji). Życzę powodzenia w realizacji zaszczytnej misji służenia obywatelom i wszystkim innym osobom, których prawa i wolności mogą być naruszane — napisał były Rzecznik Praw Obywatelskich.

Następca Adama Bodnara został wybrany dopiero za szóstym razem. Kandydatka opozycji Zuzanna Rudzińska-Bluszcz aż dwa raz była odrzucana przez Zjednoczoną Prawicę. Natomiast dwaj kandydaci pochodzący z PiS nie zdobyli poparcia Senatu.

Ostatnią z kandydatek była senator Lidia Staroń — ona także nie uzyskała wymaganego poparcia Senatu. Profesor Marcin Wiącek to kandydat, za którym opowiadał się zarówno PiS, jak i opozycja.

Zobacz również: Grzegorz Braun ponownie wykluczony z obrad Sejmu za brak maseczki: „Czy Pani jest lekarzem?” [WIDEO]

Zobacz również: Kwaśniewski o roszczeniach żydowskich: „Polska jest na tyle bogata, że powinna symbolicznie zapłacić”

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these