Semeniuk wystąpiła w środę w programie „Graffiti” na antenie Polsat News. Wiceminister rozwoju w rządzie Polski wypowiedziała w pewnym momencie słowa, które odbiły się szerokim echem w Internecie. Polityk sugerowała, że Polska jest w stanie wojny.

– Niemniej jednak zima jest przed nami, która jest pierwszą zimą w czasie wojny – to właśnie ten fragment wypowiedzi wiceminister rozwoju wzbudził największe kontrowersje.

Warto jednak przytoczyć słowa polityk o „nowej rzeczywistości ekonomicznej” i „egzaminie”, który ma rzekomo zdać rząd w Warszawie.

Semeniuk o egzaminie w „nowej rzeczywistości ekonomicznej”

Olga Semeniuk pojawiła się na antenie Polsat News w programie „Graffiti”.

– Musimy pamiętać czas, w którym żyjemy i też warunki i kryteria, którymi kierują się poszczególne części Polski. Mówimy o dużych miastach, mówimy o powiatach, mówimy o gminach, mówimy o zużyciu również naturalnych surowców energetycznych, więc tutaj bierzemy pod uwagę każdy z tych aspektów przekonywała Semeniuk w Polsat News.

Wielu komentatorów, w tym Łukasz Warzecha, wyrazili swój sprzeciw wobec narracji, jakoby Polska była z kimkolwiek w stanie wojny. Innym aspektem słów wiceminister jest kwestia, która pada chwilę dalej. Polityk władzy mówi bowiem o „egzaminie i teście” w „nowej rzeczywistości ekonomicznej”, która nadchodzi.

Niemniej jednak zima jest przed nami, która jest pierwszą zimą w czasie wojny, którą musimy tak naprawdę przejść i w czasie kryzysu ekonomicznego, bo wojna rozpoczęła się w lutym bieżącego roku. Ale tak naprawdę to jest dla nas pierwszy tak naprawdę egzamin i test, jak my się odnajdziemy w tej nowej rzeczywistości ekonomicznej – dodała.

Przeczytaj również: Niedzielski proponuje, by Polacy szczepili się „drugą dawką przypominającą”

źródło: Polsat News

(Visited 147 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj