Lider „Góralskiego Veta” Sebastian Pitoń był gościem Tomasza Sommera w NCZas TV. Znany przeciwnik lockdownu komentował m.in. zapowiadany przez rząd „nowy ład”.

Sebastian Pitoń twierdził, że ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego „nowy ład” przypomina mu najgorsze karty z polskiej historii.

Pan Morawiecki jest dla mnie taką postacią, jak Adolf Hitler czy Stalin, czy ktoś taki, czyli jakiś człowiek, który wprowadza takiego rodzaju porządki powiedział podhalański aktywista na rzecz luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki.

Wszystko wskazuje na to, że ten „nowy ład” to będzie cały szereg nowych podatków. Nowych, małych, delikatnych, sympatycznych podateczków mówił Pitoń, odnosząc się do rządowych planów wyciągnięcia Polski z kryzysu. 

  Jeśli ktoś mnie pyta, czemu nie jestem entuzjastą tych wszystkich nowych ładów, pandemii itd., mówię: bo czytałem książkę o flocie Kołymy. To jest mniej więcej ten sam projekt. Jak ją przeczytałem, to straciłem w ogóle entuzjazm do tego projektu przekonywał.

Twarz „Góralskiego Veta” wyjawiła, że plan ratunku gospodarki w jego opinii jest łudząco podobny do dwudziestowiecznych totalitaryzmów.

Jednak cała ta komuna już miała swoje rozdziały, kiedy chciano ją zaprowadzić, udawało się ją zaprowadzić w wielkich państwach, takich jak Związek Radziecki chociażby. To był gatunek piekła na ziemi, tak można powiedzieć, zezwierzęcenia ocenił.

Przeczytaj również:  Poznań. Wystartował na rowerze jak z procy. Wszystko się nagrało [WIDEO]

 Mam takie wrażenie, czytając głównie wspomnienia z tej epoki, epoki panowania, można powiedzieć, diabła w niektórych miejscach świata, że to jest jednak dosyć straszne i przerażające. I żadne opowieści o „nowym ładzie” pana Morawieckiego mnie już nie przekonają, bo ja wiem, że kiedy się likwiduje wolność, wolną przedsiębiorczość, to na to miejsce wchodzi zamordyzm. W miejsce wolności wchodzi niewola po prostu. Jak wygląda niewola, można sobie przeczytać w różnych książkach.

W związku z tym Pan Morawiecki jest dla mnie taką postacią, jak Adolf Hitler czy Stalin, czy ktoś taki, czyli jakiś człowiek, który wprowadza takiego rodzaju porządki podkreślił. Niech wie, że my wiemy, że on jest właśnie taką postacią. W związku z tym nie będziemy się nawet śmiali z pomysłu nowego ładu, bo każdy, kto wie, czym był nowy ład Roosevelta i czym był wielki kryzys i w jaki sposób państwo eskalowało ten kryzys dodał.

Porównując Morawieckiego do dyktatorów oraz prezydenta Roosevelta, Sebastian Pitoń dodał, że podobny kryzys wybuchł również w roku 1919, lecz został w porę zażegnany poprzez zmniejszenie wydatków publicznych.

Przeczytaj również:  [SONDAŻ] Czy Kaczyński powinien odejść? Polacy nie mają wątpliwości

Prezydent Harding „poradził sobie z nim klasycznie, czyli zmniejszając wydatki państwa, zmniejszając podatki w ogóle i pół roku nie było kryzysu. Natomiast to, co robił Roosevelt, to była absolutnie eskalacja tego kryzysu i robienie wszystkiego, żeby ten kryzys trwał bardzo długo, żeby ludzie stracili majątki, często życie, żeby wpadli w biedę itd. Myślę, że to jest w tej chwili ta sama taktyka, ta sama strategia i jeszcze skurczybyki używają tych samych nazw. To już uważam, że jest bezczelność zawyrokował gość Nczas TV.

Przeczytaj również: „Do tej pory, jeszcze tego nie ćwiczyliśmy”. Prof. Horban o kolejnym kontrowersyjnym pomyśle. Chodzi o ostry zakaz

Przeczytaj również: Kolejne włamanie na konto ważnego polityka PiS. W tle Andrzej Duda, wojsko i usługi seksualne

źródło: Nczas

Przeczytaj również: Takiego show w Sejmie dawno nie było. Korwin-Mikke wyjaśnił… Dlaczego posłowie głupieją

(Visited 2 137 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj