propolski.pl: Scheuring-Wielgus o Kaczyńskim

Scheuring-Wielgus: „Szlag mnie trafia jak myślę o Kaczyńskim. Ten koleś mnie na maksa wku…ia”

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus skomentowała ostatnią gorącą noc protestów w kilku miejscach stolicy. Przy okazji nie przebierając w słowach i epitetach podsumowała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

— Miała być blokada Sejmu, ale Kaczyński zablokował Sejm. Ten koleś mnie na maksa wk…ia, co tu będę mówić, to jest najlepsze słowo — stwierdziła parlamentarzystka.

Scheuring-Wielgus opublikowała krótkie nagranie na Facebooku i powiedziała, co sądzi na temat środowych protestów kobiet.

— Do Sejmu w ogóle nie można było wejść. W pewnym momencie policjanci, na czyjś rozkaz trzeba to jasno powiedzieć, rozpoczęli blokowanie ulic. Policjanci zrobili wszystko, by ludzie nie mogli się wydostać z tego miejsca — dodała posłanka.

Przedstawicielka Lewicy skrytykowała działania policji, która wzywała ludzi do rozejścia się.

—Doszło do bijatyki. Było mnóstwo policjantów nieoznakowanych. Mamy to wszystko sfilmowane. Oni w którymś momencie zaczęli walić pałami teleskopowymi. To są straszne widoki — oskarżała Scheuring-Wielgus.

Ponadto wybielała Martę Lempart, która „pokojowo” prowokowała i próbowała przebrnąć przez grupę policjantów. Z jej odpowiedzi wynikało, że nie rozumie, jak policja mogła użyć przemocy wobec demonstrantów.

Posłanka Lewicy skomentowała również ostatnie wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego skierowane do opozycji.

Wicepremier Kaczyński do opozycji: „Wszystkie te demonstracje, któreście popierali, kosztowały życie już wiele osób. Macie krew na rękach” Kaczyński ten szaleniec, mały dyktatorek, wlazł na mównicę. Powiedział, że wsadzi nas opozycję, do więzienia. Ten facet jest nienormalny. Ten facet rujnuje wszystko to, co Polska zdobyła od 89 roku — mówiła parlamentarzystka.

Zobacz również: Monika Olejnik chciała odwiedzić ulubioną księgarnię nieopodal Sejmu: „Barykad więcej niż książek” [WIDEO]

— Po prostu szlag mnie trafia, jak myślę o Kaczyńskim. Mam nadzieję, że jego bycie u władzy skończy się za moment. Brak mi słów. Ten koleś mnie na maksa wk…ia, co tu będę mówić, to jest najlepsze słowo — nie przebierała w słowach.

Teraz Warszawa

Opublikowany przez Joannę Scheuring-Wielgus – polityk Środa, 18 listopada 2020

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these