Grzegorz Schetyna skomentował decyzję TSUE i zaatakował premiera Mateusza Morawieckiego. Do jego zarzutów szybko odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller.

– Bank premiera Morawieckiego był jednym z banków, które w bardzo ofensywny, optymistyczny sposób rozdawały kredyty frankowe. To jest ponad 1 mld 700 mln franków. Tyle zostało kredytów udzielonych. Dzisiaj jest decyzja TSUE, zmienia wszystko i pokazuje, w jaki sposób rząd PiS nic nie robiąc, przez 4 lata zaniedbał i zaniechał aktywności w tej sprawie – mówił Grzegorz Schetyna.

Rzecznik rządu stanął w obronie premiera i przypomniał, że to właśnie on uświadomił wszystkim ryzyko związane z kredytami frankowymi. Na udowodnienie prawdziwości swoich słów umieścił konkretne dokumenty na portalu społecznościowym. Ocenił, że atak Grzegorza Schetyny na Mateusza Morawieckiego jest wręcz skandaliczny. Powołał się również na pismo do KNF z 2008 r.

 

źródło: twitter.com, money.pl

(Visited 36 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Korwin-Mikke nie przebierał w słowach: "Chłopaki najczęściej biją się na pięści. I to jest normalne. A Putin jest zbrodniarzem wojennym"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj