Były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna był gościem na antenie Radia ZET i odniósł się do spekulacji, że to właśnie on miałby walczyć o odzyskanie władzy w PO. Okazuje się, że polityk nie chce ubiegać się o przywództwo w swojej partii i ma inne plany.

Poseł PO przyznał, że zawsze stanie po stronie partii i będzie ją ratował, jednak nie w takiej formie, jak się niektórzy spodziewają.

— Bardzo chętnie będę ratował, jak wolontariusz na plaży, który rzuca się do tego, by ratować. Ja nie muszę ratować czy nie powinienem ratować Platformy jako osoba, która jest jej szefem. To byłby zastępczy i bardzo trudny temat dla PO, która musiałaby przyznać, że wraca do poprzedniego przewodniczącego, ponieważ obecny nie dał sobie rady — tłumaczył były szef Platformy i podkreślił, że prawdziwym problemem nie jest w rzeczywistości jego powrót, tylko kwestie konfliktów i nieporozumień, które trawią formację od dłuższego już czasu.

— Będę walczył o Platformę Obywatelską, tyle ile wystarczy mi sił. Ten problem, który dzisiaj jest w PO, nie dotyczy mojego powrotu na stanowisko przewodniczącego PO. Tylko dotyczy zorganizowania kierownictwa, przygotowania deklaracji ideowej i podstawy programowej. Będę walczył o PO, ale nie o to, żeby być jej przewodniczącym — mówił Schetyna na antenie Radia ZET.

Przeczytaj również:  "Rzygać mi się chce". Lempart krzyczy pod domem Kaczyńskiego [WIDEO]

Zobacz również: Nie chcesz się zaszczepić? Niedzielski zdradził, że czeka Cię „rozmowa uświadamiająca” z lekarzem

Na pytanie Beaty Lubeckiej o propozycję posła PO Ireneusza Rasia, by nowym liderem PO został Radosław Sikorski, odparł:

— Źle by się stało, gdybyśmy dzisiaj doprowadzili do wskazywania ewentualnych kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, kiedy sytuacja w PO jest taka, jaka była. Ja nie będę dzisiaj podejmował decyzji czy wskazywał, kto powinien być dobrym przewodniczącym, tylko będę mówił o tym, w jaki sposób PO powinna się zmieniać. Co powinniśmy zrobić, żeby PO znów wróciła na pierwszą linię polskiej polityki — zaznaczył poseł PO.

Zobacz również: Syn Andrzeja Leppera bankrutem. Ruszyła licytacja komornicza

Źródło: tysol.pl

(Visited 338 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj